Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Kirjallisuus ajalle 1.1.2023 - 31.12.2024 (+2v optio)
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi22110000 Painetut kirjat
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Turun kaupungin konsernihallinnon hankintapalvelut pyytää tarjouksia Turun kaupungille ja muille tarjouspyynnössä mainituille hankintayksiköille hankittavasta kirjallisuudesta ajalle 1.1.2023 (tavoite) - 31.12.2024 minkä jälkeen sopimusta voidaan tilaajan päätöksellä jatkaa alkuperäisin ehdoin kahdella vuodella.
Kyseessä on puitejärjestely, johon valitaan enintään 5 toimittajaa.
Hankinnan arvioitu arvo on sitoumuksetta noin 2 000 000 euroa / vuosi. Tilaaja ei sitoudu tiettyyn hankintamäärään tai -arvoon.
VI kohta: Täydentävät tiedot