Обявление за предварителна информация
Настоящото обявление е само за предварителна информация
Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
HADEA/2022/OP/0023-PIN – Проучване относно запазване на работни места и връщане на работа за пациенти с рак и преживели рак лица
Референтен номер: HADEA/2022/OP/0023-PIN
II.1.2)Основен CPV код73200000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
II.1.4)Кратко описание:
Проучване относно запазване на работни места и връщане на работа за пациенти с рак и преживели рак лица.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 500 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове73200000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
73000000 Научни изследвания и експериментални разработки и свързаните с тях консултантски услуги
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Това проучване ще очертае политиките в 27-те държави-членки на ЕС по отношение на пациенти с рак да останат на работа и да се върнат. Съответните заинтересовани страни ще бъдат потърсени, за да предоставят актуална информация относно различните действащи политики в областта на социалната заетост, политики по заетостта и здравеопазването, както и за определяне и обсъждане на съществуващите препятствия и потенциални решения.
Поръчката за услуги трябва да изпълни следните точки:
1. очертаване на реализирани или планирани политики и свързано законодателство във всички държави-членки на ЕС;
2. определяне на пречките и останалите предизвикателства при запазването на работните места и връщането на работа;
3. организиране на семинар, по който заинтересованите лица могат да предоставят информация и обратна връзка относно проектните резултати;
4. организация, събиране и споделяне на поне 10 добри практики на политически подходи в подкрепа на запазването на работни места и връщането към работа.
Services - 561085-2022
Belgium-Brussels: HADEA/2022/OP/0023-PIN – Study on Job Retention and Return to Work for Cancer Patients and Survivors
2022/S 198-561085
Prior information notice
This notice is for prior information only
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
HADEA/2022/OP/0023-PIN – Study on Job Retention and Return to Work for Cancer Patients and Survivors
II.1.2)Main CPV code
73200000 Research and development consultancy services
II.1.4)Short description:
Study on job retention and return to work for cancer patients and survivors.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
73000000 Research and development services and related consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
This study will map the policies in the 27 EU Member States for cancer patients and survivors to remain in work and to return to work. Relevant stakeholders will be approached to provide up-to-date input on the different social, employment and health policies in place and to identify and discuss the existing obstacles and potential solutions.
The service contract will deliver on the following points:
1. mapping of implemented or planned policies and related legislation in all EU 27 Member States;
2. identification of obstacles and remaining challenges in job retention and return to work;
3. organisation of a workshop at which stakeholders can provide information and feedback on draft deliverables;
4. organisation, collection and sharing of at least 10 good practices of policy approaches in supporting job retention and return to work.