Muutoksia tai lisätietoja koskeva ilmoitus
Oikeusperusta:
Direktiivi 2014/24/EU
I kohta: Hankintaviranomainen/-yksikkö
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
IT kehittämisen ja ylläpidon palvelut ajalle 1.11.2022 (tavoite) - 31.10.2026
Viitenumero: 6553-2021
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi72000000 Tietotekniset palvelut: neuvonta, ohjelmistojen kehittäminen, Internet ja tuki
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän dynaamisen hankintajärjestelmän (DPS) kohteena on IT kehittämisen ja ylläpidon palvelut Turun kaupungin asiakkaille. DPS:n kohde on kuvattu tarkemmin osallistumispyynnössä ja sen liitteissä, erityisesti liitteessä "Dynaamisen hankintajärjestelmän kohde".
Tilaaja täsmentää ja kuvaa hankintatarpeensa tarkemmin dynaamisen hankintajärjestelmän sisäisen kilpailutuksen tarjouspyynnöissään. DPS:ään voi jättää osallistumishakemuksia koko sen keston ajan. Kaikki hakijoille asetetut soveltuvuusvaatimukset täyttävät hakijat hyväksytään osallistumaan DPS:ssään. Hankinnat tehdään DPS:n sisällä erillisillä tarjouspyynnöillä.
VI kohta: Täydentävät tiedot