Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Dynamiskt inköpssystem - Städmaskiner
Referensnummer: UH-2020-487
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod39713400 Golvvårdsmaskiner
II.1.4)Kort beskrivning:
.Upphandlingen omfattar städmaskiner i olika storlekar, exempelvis kombiskurmaskin, dammsugare, textilvårdsmaskin, singelskur, våtsug, och högtryckstvätt.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 50 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)39713400 Golvvårdsmaskiner
39713410 Skurmaskiner
39713430 Dammsugare
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: