Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Framtagning av VP, FU och BPU för Väg 1758 Holmared-Töllsjö
Referensnummer: KOM-409925
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling av vägplan, förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad samt byggplatsuppföljning för den tredje etappen på väg 1758, Holmared-Töllsjö, Bollebygds kommun
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 1.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
71311200 Konsulttjänster för transportsystem
71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: