Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
Förordning (EU, Euratom) nr 2018/1046
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Tillhandahållande av tolktjänster
Referensnummer: CEPOL/PR/OP/2021/005
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79540000 Tolktjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Syftet med detta upphandlingsförfarande är att sluta ett ramavtal i kaskadform för tillhandahållande av ”tolkningstjänster för Cepol” för de evenemang (möten, workshoppar, utbildning och kurser) som äger rum antingen online, i EU-medlemsstater eller i någon av mottagarna av Cepol-projekten.
Cepol kommer att behöva kvalificerade erfarna tolkar, tekniker och tolkningsutrustning. Tolkningsutrustning kan omfatta tolkbås, ljudsystem, mikrofoner, headsets och 1 eller flera tekniker.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 1 270 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Se internetadressen som anges i avsnitt I.3).