Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal eventbyråtjänster
Referensnummer: UPH-2018-0239
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4)Kort beskrivning:
Denna upphandling rör eventbyråtjänster för Lejonfastigheter AB, Sankt Kors Fastighets AB och Dukaten AB.
Leverantören ska utifrån befintlig varumärkesplattform och kommunikationsplattform utforma relevanta och kreativa interna och externa möten som hjälper Beställarna att nå uppsatta kommunikations- och verksamhetsmål (exempelvis spadtag, konferenser, mässor och event).
Leverantören ska kunna projektleda, planera, förbereda och utföra större och mindre event från idé till genomförande, men även kunna ta sig an delar av ett uppdrag såsom att vara rådgivare eller enbart tillhandahålla och rigga ljud, ljus och scen. Event kan vara såväl fysiska, digitala och hybrida.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 4 200 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)79340000 Reklam och marknadsföring
79342000 Marknadsföring
79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Denna upphandling rör eventbyråtjänster för Lejonfastigheter AB.
Leverantören ska utifrån befintlig varumärkesplattform och kommunikationsplattform utforma relevanta och kreativa interna och externa möten som hjälper Lejonfastigheter att nå uppsatta kommunikations- och verksamhetsmål (exempelvis spadtag, konferenser, mässor och event).