Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Skafferivaror fysisk butik
Referensnummer: KS-EKO.2022.501
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4)Kort beskrivning:
Inköp av livsmedel och färdigmat i fysisk butik för anställda i Ale kommun och personer med hemtjänst i kommun.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 8 000 000.00 SEK
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: