Oikeusperusta:
Asetus (EU, Euratom) N:o 2018/1046
I kohta: Hankintaviranomainen
II.1)Hankinnan laajuus
II.1.1)Nimi:
Hätävaroituspalvelun esittelylaite
Viitenumero: DEFIS/2021/OP/0006
II.1.2)Pääasiallinen CPV-koodi73100000 Tutkimuspalvelut ja kokeelliset kehityspalvelut
II.1.4)Lyhyt kuvaus:
Tämän tarjouspyynnön aiheena on Galileo-pohjaisen hätävaroituspalvelun esittelylaitteen kehittäminen ja useiden esittelyiden toteuttaminen sen avulla.
II.1.5)Arvioitu kokonaisarvoArvo ilman alv:tä: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Osia koskevat tiedotTämä sopimus on jaettu osiin: ei
II.2)Kuvaus
II.2.2)CPV-lisäkoodi(t)73100000 Tutkimuspalvelut ja kokeelliset kehityspalvelut
38112100 Maailmanlaajuiset paikannusjärjestelmät (GPS tai vastaavat)
II.2.4)Kuvaus hankinnasta:
Tämän tarjouspyynnön kohteena olevat palvelut sekä mahdolliset vähimmäisvaatimukset kuvataan tarjouseritelmien osassa 1.4 ja osassa [AD1] (jäljempänä ’tekniset eritelmät’).