Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Produktion E22 Förbifart Söderköping
Referensnummer: KOM-407928
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4)Kort beskrivning:
Totalentreprenad, 10 km ny väg, 4 trafikplatser, flera byggnadsverk exempelvis akvedukt och högbro
II.1.5)Uppskattat totalt värde
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: