С удоволствие съобщаваме, че новата версия на портала TED ще започне да функционира на 29.01.2024 г. (датата е ориентировъчна - очаква се потвърждение!) Искате ли да научите за новите функции, подобренията и въздействието върху потребителите? Вижте нашата статия и научете повече за основните промени и нови функции.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Проучване и планиране на дейностите по контролен и оперативен мониторинг
II.1.2)Основен CPV код
90713000 Консултантски услуги по проблемите на околната среда
II.1.4)Кратко описание:
Конкретната цел на изпълнението е да допринесе за осигуряване на дългосрочна информация за оценка на въздействието на различните източници на натиск и прилагане на тестовете за оценка на риска и оценка на състоянието на подземните водни тела (ПВТ) на територията на Република БЪЛГАРИЯ. Дългосрочната цел на обществената поръчка е подобряване на мониторинга на химичното състояние на подземните води — мрежи от мониторингови пунктове и програми с показатели за мониторинг. Актуализираната национална мрежа и програми за химичен мониторинг на подземните води ще осигури представителна информация за химичното състояние на ПВТ, висока достоверност при определяне на химичното състояние на ПВТ, информация за планиране на точните мерки на точното място, информация за оценка на ефекта от изпълнените мерки от ПУРБ.
II.1.5)Прогнозна обща стойност
Стойност, без да се включва ДДС: 314 000.00 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позиции
Настоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.2)Допълнителни CPV кодове
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Изпълнението на поръчката обхваща следните дейности:
— преглед и анализ на наличните данни от мониторинг на подземни води,
— преглед на концептуалните модели на ПВТ, актуализация и допълване на концептуалните модели на ПВТ и характеристиките им,
— преглед на локалните концептуални модели, актуализация и изготвяне на нови локални концептуални модели, при необходимост,
— изготвяне на информационни карти за мониторингови пунктове,
— преглед и допълване на паспортите на подземните водни тела,
— преглед, актуализация и изготвяне на програми за оперативен и контролен мониторинг,
— организация на обмен на опит със страна — членка на ЕС.