Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Karlstad C och Vikenpassagen Utförandeentreprenad
Referensnummer: KOM-404798
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
II.1.4)Kort beskrivning:
Ombyggnad Karlstad C och Vikenpassagen; nya plattformar, spår, växlar, gångbro
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)45221243 Byggnation av gångtunnel
45234100 Anläggningsarbeten för järnvägar
45234112 Anläggningsarbeten för bangård
45234115 Arbeten med järnvägssignaler
45234116 Spåranläggning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: