Meddelande om tilldelning av kontrakt
Resultat av upphandlingsförfarandet
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Ramavtal för tält och evenemangsetablering
Referensnummer: 2.6/1354/2021
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
Upphandling omfattar ett ramavtal för att säkerställa tillhandahållande av tält inklusive tillbehör och service vid evenemangsavdelningens projekt. Leverantören ska kunna leverera ett helhetsåtagande av tält och kringutrustning samt stödja evenemangsavdelningen i planerandet av kommande projekt.
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.2)Ytterligare CPV-kod(er)34928300 Säkerhetsbarriärer
39522530 Tält
44112200 Golvbeläggningar
70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen: