Правно основание:
Регламент (ЕС, Евратом) № 2018/1046
Раздел І: Възлагащ орган
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Характеризиране на изменчивостта на човешкия организъм в токсикодинамиката: към разработване на количествени пътища, водещи до нежелан изход (qAOPs)
Референтен номер: OC/EFSA/SCER/2021/15
II.1.2)Основен CPV код73210000 Консултантски услуги, свързани с научни изследвания
II.1.4)Кратко описание:
Целта на настоящата процедура за обществена поръчка е да се характеризира изменчивостта на човешкия организъм в реакциите на токсикодинамиката (TD) към специфичен клетъчен стрес и пътища на клетъчна смърт, за да се очертаят количествено съответните пътища, водещи до нежелан изход (AOPs) и тези познания да се използват за предлагането на фактори на несигурност (UF) въз основа на механизма и пътя на TD за усъвършенстване и намаляване на несигурността в определянето на HBGV.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: не
II.2)Описание
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Пряка поръчка за услуги.
Продължителност 48 месеца от първоначалната среща.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Characterization of Human Variability in Toxicodynamics: towards the Development of Quantitative Adverse Outcome Pathways (qAOPs)
Reference number: OC/EFSA/SCER/2021/15
II.1.2)Main CPV code73210000 Research consultancy services
II.1.4)Short description:
The aim of this procurement procedure is to characterize human variability in TD responses to specific cell stress and cell death pathways in order to map the relevant AOPs in a quantitative way and to use of this knowledge to propose mechanism- and pathway-based uncertainty factors (UF) for TD to refine and reduce the uncertainty in HBGV setting.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
Direct service contract.
Duration 48 months from the kick-off meeting.
Pravna osnova:
Uredba (EU, Euratom) br. 2018/1046
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Karakterizacija ljudske varijabilnosti u toksikodinamici: prema razvoju putova kvantitativnih štetnih ishoda (qAOPs)
Referentni broj: OC/EFSA/SCER/2021/15
II.1.2)Glavna CPV oznaka73210000 Usluge savjetovanja na području istraživanja
II.1.4)Kratak opis:
Cilj je ovog postupka nabave karakterizacija ljudske varijabilnosti u reagiranjima u području toksikodinamike (TD) na specifičan stres stanica i putevi odumiranja stanica kako bi se mapirali relevantni štetni ishodi (Adverse Outcome Pathways – AOPs) na kvantitativan način i koristilo to znanje za predlaganje faktora nesigurnosti (UF) koji se temelje na mehanizmu i putu za TD za usavršavanje i smanjenje nesigurnosti u okruženju HBGV-a.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: ne
II.2)Opis
II.2.4)Opis nabave:
Izravni ugovor o uslugama.
Trajanje 48 mjeseci od početnog sastanka.
Juridiskais pamats:
Regula (ES, Euratom) Nr. 2018/1046
I iedaļa: Līgumslēdzēja iestāde
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Cilvēka mainības raksturojums toksikodinamikā (TD): ceļā uz Kvantitatīvo blakusparādību ceļa ( Quantitative Adverse Outcome Pathways – qAOP) attīstību
Atsauces numurs: OC/EFSA/SCER/2021/15
II.1.2)Galvenās CPV kods73210000 Pētniecības konsultāciju pakalpojumi
II.1.4)Īss apraksts:
Šīs iepirkuma procedūras mērķis ir raksturot cilvēka mainību TD atbildēs uz konkrētiem šūnu stresa un šūnu nāves ceļiem, lai noteiktu attiecīgos AOP kvantitatīvā veidā un izmantotu šīs zināšanas, lai piedāvātu TD mehānisma un uz ceļiem balstītus nenoteiktības faktorus (UF), kas palīdzēs uzlabot un samazināt nenoteiktību HBGV iestatījumā.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtībaVērtība bez PVN: 1 600 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļāmLīgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Tiešs pakalpojumu līgums.
48 mēneši no sākuma sanāksmes.