Směrnice 2004/18/ES
II.1)Popis
II.1.1)Název přidělený zakázce veřejným zadavatelem:
Hodnotící studie na podporu kontroly vhodnosti směrnic o ptactvu a biotopech.
II.1.2)Druh zakázky a místo provedení stavebních prací, místo dodávky nebo plněníSlužby
Kategorie služeb č. 12: Služby architektů; inženýrské služby, integrované inženýrské služby; územní plánování; související vědeckotechnické poradenství; technické testování a provádění analýz
Hlavní místo provádění stavebních prací, místo dodání nebo plnění: mimo prostory veřejného zadavatele.
Kód NUTS
II.1.4)Informace o rámcové smlouvě
II.1.5)Stručný popis zakázky nebo nákupu(ů)
Obecným cílem zakázky na vypracování studie je poskytnout pomoc Evropské komisi v oblasti přípravy kontroly vhodnosti v souvislosti s legislativou EU o přírodě (směrnice o ptactvu a biotopech). To znamená sestavení, hodnocení a syntetizaci důkazů na kontrolu vhodnosti. Studie toho dosáhne na základě přezkoumání konkrétních otázek spojených s každou z následujících kategorií: relevantnost, efektivnost, účinnost a soudržnost, jakož i její přidaná hodnota v rámci EU. Klíčovým prvkem této studie bude nutnost shromáždit důkazy a vyhodnotit: úspěchy a problémy uplatňování a integrace; peněžní a nepeněžní náklady na uplatňování a neuplatňování právních předpisů; administrativní zatížení v souvislosti s uplatňováním a příležitosti na zlepšené uplatňování, aniž by došlo k narušení celistvosti účelu směrnic; situaci v oblasti uplatňování v různých členských státech; názory klíčových skupin zainteresovaných stran. Mandát na kontrolu vhodnosti je dostupný na internetové stránce Evropské komise na adrese http://ec.europa.eu/environment/nature/legislation/fitness_check/index_en.htm
II.1.6)Společný slovník pro veřejné zakázky (CPV)90700000 Environmentální služby
II.2)Množství nebo rozsah zakázky
II.2.1)Celkové množství nebo rozsah:
Samostatná zakázka na dobu trvání 15 měsíců a rozpočet v rozsahu od 550 000 EUR do 600 000 EUR bez DPH.
Uveďte odhadovanou hodnotu bez DPH:
rozsah: mezi 550 000 a 600 000 EUR
II.2.2)Informace o opcíchOpce: ne
Richtlinie 2004/18/EG
II.1)Beschreibung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags durch den öffentlichen Auftraggeber:
Bewertungsstudie zur Unterstützung des Eignungstests der Vogelschutz- und der Habitatrichtlinie.
II.1.2)Art des Auftrags und Ort der Ausführung, Lieferung bzw. DienstleistungDienstleistungen
Dienstleistungskategorie Nr 12: Architektur, technische Beratung und Planung, integrierte technische Leistungen, Stadt- und Landschaftsplanung, zugehörige wissenschaftliche und technische Beratung, technische Versuche und Analysen
Hauptort der Ausführung, Lieferung oder Dienstleistungserbringung: „extra muros“.
NUTS-Code
II.1.4)Angaben zur Rahmenvereinbarung
II.1.5)Kurze Beschreibung des Auftrags oder Beschaffungsvorhabens
Das übergeordnete Ziel des Studienauftrags besteht in der Unterstützung der Europäischen Kommission bei der Ausarbeitung eines Eignungstests für die EU-Rechtsvorschriften im Bereich Natur (Vogelschutz- und Habitatrichtlinie). Dies beinhaltet die Zusammenstellung, Bewertung und Zusammenfassung von Nachweisen für den Eignungstest. Im Rahmen der Studie wird diesbezüglich ein Ansatz auf der Grundlage der Untersuchung spezifischer Fragen im Zusammenhang mit jeder der folgenden Kategorien verfolgt: Relevanz, Wirksamkeit, Effizienz und Kohärenz sowie Mehrwert für die EU. Als Schlüsselelement dazu müssen im Rahmen der Studie Nachweise zusammengestellt und Folgendes bewertet werden: Umsetzungs- und Integrationserfolge und -probleme; die monetären und nichtmonetären Kosten der Umsetzung und Nichtumsetzung der Rechtsvorschriften, der Verwaltungsaufwand der Umsetzung und Möglichkeiten zur Verbesserung der Umsetzung ohne Beeinträchtigung der Integrität des Zwecks der Richtlinien; die Umsetzungssituation in verschiedenen Mitgliedstaaten; die Ansichten der wichtigsten Interessenträger. Der Auftrag für den Eignungstest steht auf der Website der Europäischen Kommission zu Verfügung unter http://ec.europa.eu/environment/nature/legislation/fitness_check/index_en.htm
II.1.6)Gemeinsames Vokabular für öffentliche Aufträge (CPV)90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.2)Menge oder Umfang des Auftrags
II.2.1)Gesamtmenge bzw. -umfang:
Einzelauftrag mit einer Laufzeit von 15 Monaten und einer Budgetspanne von 550 000 EUR bis 600 000 EUR ohne MwSt.
Geschätzter Wert ohne MwSt:
Spanne von 550 000 bis 600 000 EUR
II.2.2)Angaben zu OptionenOptionen: nein
Ajánlati/részvételi felhívás
2004/18/EK irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)Meghatározás
II.1.1)Az ajánlatkérő által a szerződéshez rendelt elnevezés:
Az élőhely- és a madárvédelmi irányelvek megfelelőségének ellenőrzését támogató értékelő tanulmány.
II.1.2)A szerződés típusa és a teljesítés helyeSzolgáltatások
Szolgáltatási kategória száma 12: Építészeti szolgáltatások; mélyépítési szolgáltatások és integrált mélyépítési szolgáltatások; városrendezési és tájrendezési szolgáltatások; az ezekkel összefüggő tudományos és műszaki tanácsadási szolgáltatások; műszaki vizsgálati és elemző szolgáltatások
A teljesítés helye: „Extra muros”.
NUTS-kód
II.1.4)Keretmegállapodásra vonatkozó információk
II.1.5)A szerződés vagy a beszerzés(ek) rövid meghatározása
A tanulmánykészítése irányuló szerződés általános célja az Európai Bizottság támogatása uniós természetvédelmi jogszabályok (élőhely- és a madárvédelmi irányelvek) megfelelőség-ellenőrzésének előkészítésében. E munka keretében össze kell gyűjteni, valamint értékelni és szintetizálni kell a megfelelőség ellenőrzését lehetővé tevő bizonyítékokat. A tanulmányban alkalmazásra kerülő megközelítés azon konkrét kérdések vizsgálatán alapul, amelyek az alábbiakban felsorolt egyes kategóriákhoz kapcsolódnak: a jogszabály releváns volta, hatékonysága, hatásossága, következetessége és uniós hozzáadott értéke. Ennek alapvető elemeként a tanulmányban bizonyítékokat kell gyűjteni és értékelést kell készíteni a következőkről: a végrehajtás és integrálás sikerei és problémái; a jogszabályok végrehajtásának és a végrehajtásuk mellőzésének pénzben kifejezhető és pénzben ki nem fejezhető költségei; a végrehajtással kapcsolatos adminisztrációs teher, valamint lehetőségek a végrehajtás javítására úgy, hogy az irányelvek céljai maradéktalanul érvényesüljenek; a végrehajtás helyzete az egyes tagállamokban; az érdekelt felek jelentősebb csoportjainak szempontjai. A megfelelőség-ellenőrzésre szóló megbízás megtalálható az Európai Bizottság weboldalán a http://ec.europa.eu/environment/nature/legislation/fitness_check/index_en.htm címen.
II.1.6)Közös közbeszerzési szójegyzék (CPV)90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.2)Szerződés szerinti mennyiség
II.2.1)Teljes mennyiség:
Egyedi szerződés, amelynek időtartama 15 hónap, költségvetési kerete pedig (héa nélkül) 550 000 EUR és 600 000 EUR közötti.
Becsült érték áfa nélkül:
550 000 és 600 000 között EUR
II.2.2)Vételi jogra (opcióra) vonatkozó információVételi jog (opció): nem
Direktiva 2004/18/ES
II.1)Opis
II.1.1)Naziv naročila, ki ga je določil naročnik:
Ocenjevalna študija za podporo preverjanja ustreznosti direktiv o pticah in habitatih
II.1.2)Vrsta naročila in mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbeStoritve
Št. kategorije storitev 12: Arhitekturne storitve; inženiring storitve in integrirane inženiring storitve; storitve urbanističnega načrtovanja in krajinskega inženiringa; sorodne znanstvene in tehnične svetovalne storitve; storitve tehničnega preizkušanja in analiz
Glavna lokacija ali mesto gradnje, kraj dobave ali izvedbe: „Extra muros“.
Šifra NUTS
II.1.4)Informacije o okvirnem sporazumu
II.1.5)Kratek opis naročila ali nabave
Splošni cilj naročila študije je pomagati Evropski komisiji pri pripravi preverjanja ustreznosti zakonodaje EU o naravi (direktivi o pticah in habitatih). To bo zajemalo zbiranje, oceno in sintezo dokazil za preverjanje ustreznosti. Študija bo to dosegla na podlagi preučitve konkretnih vprašanj v zvezi z vsako od naslednjih kategorij: ustreznost, učinkovitost, uspešnost in skladnost, kakor tudi njihova dodana vrednost za EU. Kot ključni element tega mora študija zbrati dokazila in oceniti: uspehe in težave pri izvedbi in integraciji; monetarne in nemonetarne stroške izvajanja in neizvajanja zakonodaje; upravno breme izvajanja in priložnosti za izboljšanje izvajanja, ne da bi ogrozili celovitost namena direktiv; stanje izvajanja v različnih državah članicah; poglede ključnih skupin deležnikov. Mandat preverjanja ustreznosti je na voljo na spletni strani Evropske komisije na http://ec.europa.eu/environment/nature/legislation/fitness_check/index_en.htm
II.1.6)Enotni besednjak javnih naročil90700000 Okoljske storitve
II.2)Količina ali obseg naročila
II.2.1)Celotna količina ali obseg:
Ena sama pogodba za obdobje 15 mesecev in proračunski razpon med 550 000 EUR in 600 000 EUR brez DDV.
Ocenjena vrednost brez DDV:
Obseg: med 550 000 in 600 000 EUR
II.2.2)Informacije o variantahVariante: ne