Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Právní základ:
Nařízení (EU, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.2)Hlavní kód CPV79530000 Překladatelské služby
II.1.4)Stručný popis:
Předmětem této výzvy k podání nabídek je uzavření vícestranných rámcových smluv na překladatelské služby a redigování týkající se textů v oblasti práva a vztahujících se k práci různých institucí a orgánů Evropské unie, pro něž Překladatelské středisko poskytuje překladatelské a další jazykové služby, z angličtiny a francouzštiny do němčiny.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota Hodnota bez DPH: 600 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částechZakázka je rozdělena na části: ano
nabídky mohou být předkládány pro Maximální počet částí: 2
Nejvyšší počet částí, které mohou být uděleny jednomu uchazeči: 2
II.2)Popis
II.2.1)Název:
Překlady a redigování týkající se textů z oblasti práva z angličtiny do němčiny
Část č.: 1
II.2.2)Dodatečný(-é) kód(-y) CPV79530000 Překladatelské služby
II.2.4)Popis zakázky:
Překlady a redigování týkající se textů z oblasti práva z angličtiny do němčiny.
Překlady a redigování týkající se textů z oblasti práva z francouzštiny do němčiny
Část č.: 2
Překlady a redigování týkající se textů z oblasti práva z francouzštiny do němčiny.
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79530000 Sevizzi tat-traduzzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Is-suġġett ta’ din is-sejħa għall-offerti hu li l-konklużjoni ta’ oqfsa ta’ kuntratti multipli għal servizzi ta’ traduzzjoni u ta’ editjar ta’ wara rigward testi fil-qasam legali mill-Ingliż u l-Franċiż għall-Ġermaniż relatati max-xogħol ta’ diversi korpi u istituzzjonijiet tal-Unjoni Ewropea li għalihom iċ-Ċentru tat-Traduzzjoni jipprovdi traduzzjoni u servizzi lingwistiċi oħra.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 600 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal l-ogħla għadd ta' lottijiet: 2
L-ogħla għadd ta' lottijiet li jista' jingħata lil kuntrattur wieħed: 2
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Servizzi ta’ Traduzzjoni u ta’ Editjar ta’ Wara Rigward Testi fil-Qasam Legali mill-Ingliż għall-Ġermaniż
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK79530000 Sevizzi tat-traduzzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Servizzi ta’ traduzzjoni u ta’ editjar ta’ wara rigward testi fil-qasam legali mill-Ingliż għall-Ġermaniż.
Servizzi ta’ Traduzzjoni u ta’ Editjar ta’ Wara Rigward Testi fil-Qasam Legali mill-Franċiż għall-Ġermaniż
Nru tal-lott: 2
Servizzi ta’ traduzzjoni u ta’ editjar ta’ wara rigward testi fil-qasam legali mill-Franċiż għall-Ġermaniż.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79530000 Vertaaldiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Het voorwerp van deze oproep tot inschrijving is het sluiten van meervoudige raamovereenkomsten voor vertaaldiensten en nabewerkingsdiensten met betrekking tot teksten op juridisch gebied uit het Engels en Frans in het Duits die betrekking hebben op het werk van de diverse organen en instellingen van de Europese Unie waarvoor het Vertaalbureau vertaal- en andere taaldiensten verleent.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 600 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor meerdere percelen, maximumaantal: 2
Maximumaantal percelen dat aan één inschrijver mag worden gegund: 2
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Vertaling en nabewerkingsdiensten met betrekking tot teksten op juridisch gebied uit het Engels in het Duits
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)79530000 Vertaaldiensten
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Vertaling en nabewerkingsdiensten met betrekking tot teksten op juridisch gebied uit het Engels in het Duits.
Vertaling en nabewerkingsdiensten met betrekking tot teksten op juridisch gebied uit het Frans in het Duits
Perceel nr.: 2
Vertaling en nabewerkingsdiensten met betrekking tot teksten op juridisch gebied uit het Frans in het Duits.