Belgicko-Brusel: Poskytnutie rezervačného systému/systému vydávania lístkov so zabezpečením vývoja/zákazníckych úprav produktu, komplexných služieb hostingu, údržby a podpory a obstaranie podporného hardvéru
2016/S 095-170072
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Smernica 2014/24/EÚ
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Poskytnutie rezervačného systému/systému vydávania lístkov so zabezpečením vývoja/zákazníckych úprav produktu, komplexných služieb hostingu, údržby a podpory a obstaranie podporného hardvéru.
Referenčné číslo: COMM/DG/AWD/2016/148.
II.1.2)Hlavný kód CPV48000000 Softvérové balíky a informačné systémy
II.1.4)Stručný opis:
Dodávateľ bude zodpovedný za poskytnutie funkčného rezervačného systému pre Európsky parlament, a to buď prostredníctvom priameho predaja a/alebo licenčnej zmluvy. Európsky parlament bude úplným vlastníkom tohto rezervačného systému vrátane zdrojových kódov.
Dodávateľ bude zodpovedný za zákaznícke úpravy a vývoj tohto rezervačného systému tak, aby spĺňal potreby Európskeho parlamentu. Dodávateľ bude úzko spolupracovať s vedúcim projektu a príslušnými útvarmi EP na finalizácii požiadaviek (analýza) a zabezpečovať potrebný vývoj a vykonávať zákaznícke úpravy v spolupráci s vedúcim projektu EP.
Dodávateľ bude organizovať školenia pre pracovníkov útvarov pre návštevníkov (prispôsobené potrebám rôznych používateľských profilov) pred spustením každej fázy alebo po prípadných väčších aktualizáciách softvéru. Systémoví administrátori budú potrebovať dodatočné školenie na to, aby mohli plniť svoje úlohy. Niektorí, prípadne všetci systémoví administrátori by mali tiež absolvovať školenie o jednoduchom riešení problémov týkajúcich sa zakúpeného hardvéru. Systémoví administrátori by mohli byť vyškolení ako školitelia, vďaka čomu by mohli viesť pravidelné školenia pre nových zamestnancov. Dodávateľ bude tiež zodpovedný za poskytnutie aktuálnych používateľských príručiek v angličtine, ktoré budú pokrývať všetky funkcie rezervačného systému a prípadného zakúpeného softvéru s cielenými časťami pre rôzne používateľské profily. Príručky budú aktualizované po akýchkoľvek zmenách.
Dodanie rezervačného systému sa bude vykonávať vo fázach/moduloch.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 650 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis obstarávania:
Európsky parlament plánuje obstarať online rezervačný systém a systém vydávania lístkov na uľahčenie zvládnutia viac ako 500 000 návštev, ktoré sem prichádzajú každý rok (v blízkej budúcnosti sa odhaduje zvýšenie na vyše 1 000 000 návštev) cez rozličné rezervovateľné služby pre návštevníkov. EP potrebuje flexibilný systém s online rezervačnou platformou dostupnou vo všetkých úradných jazykoch EÚ (v súčasnosti 24 jazykov), ktorý automatizuje komunikácie vo všetkých jazykoch EÚ, je schopný doručiť globálne rezervačné potvrdenia a lístky špecifické pre každé zariadenie, má „back-office“, ktorý umožňuje rezerváciu/správu miestností a zdrojov, umožňuje vytvorenie podujatí, pomáha pracovníkom EP riadiť tok návštevníkov a kapacitu budovy/miesta a poskytuje spoľahlivú funkciu podávania správ. Zákazka bude pokrývať potrebný vývoj a zákaznícke úpravy rezervačného systému na splnenie potrieb uvedených v tomto dokumente, ako aj akýchkoľvek ďalších potrieb, ktoré sa môžu objaviť počas trvania zákazky. Zákazka bude tiež zahŕňať obstaranie hardvéru potrebného na podporu rezervačného systému, ktorý by mohol zahŕňať špecializované tlačiarne na lístky a prípadne tlačiarne na preukazy a snímače lístkov pre každé miesto. Zákazka bude napokon zahŕňať aj hosting rezervačného systému a jeho údajov a stálu podporu a údržbu systému aj hardvéru.