II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ηλεκτρονικος ανοικτος διεθνης διαγωνισμος προμηθειας πουλερικων, βοειου κρεατος, χοιρινου κρεατος, γαλα εβαπορε, βρεφικων τροφων, οσπριων, ρυζιου,ζυμαρικων, ειδη παντ/λειου,πελτε ντοματας κ.α για ΤΕΒΑ.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV15000000 Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ηλεκτρονικός Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός σε ευρώ για την Προμήθεια Πουλερικών, Βόειου Κρέατος, Χοιρινού Κρέατος, Γάλα Εβαπορέ, Βρεφικών Τροφών, Οσπρίων, Ρυζιού, Ζυμαρικών, Ειδών Παντοπωλείου, Πελτέ Ντομάτας, Ελιές, Καφές-Ζαχαρώδη, Μέλι, Ελαιολάδου, Γαλακτοκομικών, Ειδών Οπωροπωλείου για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (ΤΕΒΑ), με κριτήριο κατακύρωσης, είτε την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά, βάση τιμής στο σύνολο της κάθε Ομάδας (Ομάδες Δ', Ε', ΣΤ', Ζ', Η', Θ', Ι', Κ', Λ', Μ' ,Ξ'), είτε το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%) πάνω στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης των ειδών της αντίστοιχης Ομάδας (Ομάδες Α', Β', Γ', Ν', Ο') την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο Δελτίο Πιστοποίησης Τιμών της Υπηρεσίας Εμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας και όπως αναλυτικά αναφέρονται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Α' της παρούσης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 105 024.24 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15112130 Κοτόπουλα
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμηθεια Πουλερικων — Τεμαχια :22818.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 2
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15111200 Μοσχαρίσιο κρέας
Προμηθεια Βοειου Κρεατοσμοσχαρι: 19.968 Temaxia.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 3
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15113000 Χοιρινό κρέας
Προμηθεια Χοιρινου Κρεατος Ποσοτητα: 19.968 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 4
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15511600 Συμπυκνωμένο γάλα
Προμηθεια -γαλα Εβαπορε :78.474 Tem.
II.2.1)Τίτλος:
Ομαδα Ε — Βρεφικες Τροφες
Αριθμός τμήματος: 5
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15884000 Τροφές για μωρά
15612220 Ριζάλευρο
15511700 Σκόνη γάλακτος
15511600 Συμπυκνωμένο γάλα
Προμηθεια
— Γαλα Σκονη: 1008 Temaxia.
— Κρεμα Δημητριακων: 3264 Τεμαχια.
— Κρεμα Ριζαλευρο: 3264 Τεμαχια.
— Γαλα Εβαπορε Για Παιδια: 16830 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 6
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03221210 Φασόλια
03212211 Φακές
— Φακες: 26268 Temaxia.
— Φασολια: 26268 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 7
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03211300 Ρύζι
— Ρυζι: 26268 Τεμ.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 8
— Μακαρονια Νο.6: 58608 Temαχια.
— Κριθαρακι: 19968 Temαχια.
Ομαδα Θ — Ειδη Παντοπωλειου
Αριθμός τμήματος: 9
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15872400 Αλάτι
15871110 Ξίδι ή ισοδύναμο
— Αλατι: 22476 Τεμαχια.
— Ξυδι: 22476 Τεμαχια.
ΟΜΑΔΑ Ι — ΠΕΛΤΕΣ ΝΤΟΜΑΤΑΣ
Αριθμός τμήματος: 10
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15331427 Τοματοπελτές
Πελτες Ντοματας: 41424 Temaxia.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 11
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03222400 Ελιές
— Ελιες: 22476 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 12
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15831200 Λευκή ζάχαρη
15861000 Καφές
15833000 Ζαχαρώδη προϊόντα
15840000 Κακάο· προϊόντα σοκολατοποιίας και ζαχαροπλαστικής
— Ζαχαρη: 22818 Temaxia.
— Καφες Ελληνικος: 18606 Τεμαχια.
— Καραμελες: 11604 Τεμαχια.
— Πραλινα Φουντουκιου: 11604 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 13
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03142100 Φυσικό μέλι
— Μελι: 3101 Temaxia.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 14
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15411110 Ελαιόλαδο
— Ελαιολαδο: 26268 Τεμαχια.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 15
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV15542300 Τυρί φέτα
15544000 Σκληρό τυρί
— Τυρι Φετα: 22476 TEMAXIA.
— Τυρι Σκληρο: 22476 TEMAXIA.
Ομαδα Ο — Ειδη Οπωροπωλειου
Αριθμός τμήματος: 16
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV03212100 Πατάτες
03221410 Λάχανο, κράμβη
— Λαχανο: 22476 TEMAXIA.
— Πατατες: 22476 ΤΕΜΑΧΙΑ.