Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Služby - 218065-2016
Belgie-Brusel: Prozkoumání opatření pro posílení přidané hodnoty EMAS pro úřady a organizace
2016/S 122-218065
Oznámení o zahájení zadávacího řízení
Služby
Právní základ:
II.1)Rozsah veřejné zakázky
II.1.1)Název:
Prozkoumání opatření pro posílení přidané hodnoty EMAS pro úřady a organizace.
Spisové číslo: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)Hlavní kód CPV
90700000 Environmentální služby
II.1.4)Stručný popis:
Dne 2.12.2015 Evropská komise přijala balíček opatření ke kruhové ekonomice, jehož součástí je akční plán EU pro kruhovou ekonomiku. V příloze k tomuto akčnímu plánu je časová osa, ve které budou tato opatření prováděna. Jedno z opatření stanovených v tomto akčním plánu představuje závazek Komise podniknout kroky s cílem zvýšit účinnost a míru přijetí programu systému environmentálního řízení a auditu (EMAS) EU.
V této souvislosti je cílem této zakázky prozkoumat, jak lze dále tvořit přidanou hodnotu pro organizace a úřady na základě stávajících základních požadavků programu EMAS, jako je například plnění právních předpisů a vykazování s ověřením třetích stran. Zvláště by mělo být prozkoumáno vypracování inovativních opatření, jako je například regulativní úleva na základě plnění právních požadavků ověřované organizacemi a usnadnění ověřovaného výkaznictví a výměny informací s úřady a zainteresovanými stranami.
II.1.5)Předpokládaná celková hodnota
Hodnota bez DPH: 150 000.00 EUR
II.1.6)Informace o částech
Zakázka je rozdělena na části: ne
II.2)Popis
II.2.4)Popis zakázky:
Otevřená výzva k podání nabídek – zakázka na služby.
Jedná se o zakázku na služby v délce trvání 12 měsíců (bez možnosti obnovení). Hodnota bez DPH: 150 000 EUR.
Rechtsgrundlage:
Richtlinie 2014/24/EU
II.1)Umfang der Beschaffung
II.1.1)Bezeichnung des Auftrags:
Prüfung von Maßnahmen zur Stärkung des Mehrwerts von EMAS für Behörden und Organisationen.
Referenznummer der Bekanntmachung: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)CPV-Code Hauptteil90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
II.1.4)Kurze Beschreibung:
Am 2.12.2015 nahm die Europäische Kommission ein Kreislaufwirtschaftspaket an, das einen Aktionsplan der EU für die Kreislaufwirtschaft umfasst. Im Anhang zu diesem Aktionsplan ist die zeitliche Planung für den Abschluss der Maßnahmen enthalten. 1 der in diesem Aktionsplan festgelegten Maßnahmen ist die Verpflichtung der Kommission dazu, Maßnahmen zur Verbesserung der Effizienz und der Anwendung des EU-Systems für Umweltmanagement und Umweltbetriebsprüfung (Eco-Management and Audit Scheme — EMAS) einzuleiten.
In diesem Zusammenhang zielt dieser Auftrag darauf ab zu untersuchen, wie für Organisationen und Behörden ausgehend von den vorhandenen Kernanforderungen von EMAS (wie die von Dritten geprüfte Einhaltung von Vorschriften und die Berichterstattung) ein Mehrwert geschaffen werden kann. Insbesondere sollte dabei die Erarbeitung innovativer Maßnahmen, wie die regulatorische Entlastung aufgrund der durch Organisationen übernommenen Prüfung der Konformität, die Bereitstellung geprüfter Berichte und der Informationsaustausch mit Behörden und beteiligten Stellen, betrachtet werden.
II.1.5)Geschätzter GesamtwertWert ohne MwSt.: 150 000.00 EUR
II.1.6)Angaben zu den LosenAufteilung des Auftrags in Lose: nein
II.2)Beschreibung
II.2.4)Beschreibung der Beschaffung:
Ausschreibung im Wege des offenen Verfahrens — Dienstleistungsauftrag.
Es handelt sich um einen Dienstleistungsauftrag mit einer Dauer von 12 Monaten (Verlängerung nicht möglich). Wert ohne MwSt.: 150 000 EUR.
Base jurídica:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:
Estudio de medidas para reforzar el valor añadido del EMAS para las autoridades y las organizaciones.
Número de referencia: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)Código CPV principal90700000 Servicios medioambientales
II.1.4)Breve descripción:
El 2.12.2015, la Comisión Europea adoptó un paquete de economía circular, que incluye un plan de acción de la Unión Europea para la economía circular. El anexo del plan de acción establece los plazos en que se completarán las acciones. Una de las acciones identificadas en este plan de acción es un compromiso por parte de la Comisión que consistirá en actuar para aumentar la eficiencia y adopción del sistema comunitario de gestión y auditoría medioambientales (EMAS).
En este contexto, el objetivo del presente contrato consiste en estudiar la forma en la que se puede crear un valor añadido adicional para las organizaciones y autoridades sobre la base de los requisitos básicos existentes del EMAS, tales como la conformidad jurídica verificada de terceras partes y la elaboración de informes. El desarrollo de medidas innovadoras, como la flexibilidad reglamentaria basada en la conformidad verificada de la organización y la facilitación de la entrega de informes verificados y el intercambio de información con las autoridades y las partes interesadas, deberá investigarse de forma específica.
II.1.5)Valor total estimadoValor IVA excluido: 150 000.00 EUR
II.1.6)Información relativa a los lotesEl contrato está dividido en lotes: no
II.2)Descripción
II.2.4)Descripción del contrato:
Convocatoria de licitación abierta, contrato de servicios.
Este es un contrato de servicios de 12 meses (no renovable). Valor estimado, IVA excluido: 150 000 EUR.
Õiguslik alus:
Direktiiv 2014/24/EL
I osa: Hankija
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Meetmete uurimine, et tugevdada EMASi lisandväärtust ametiasutustele ja organisatsioonidele
Viitenumber: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)CPV põhikood90700000 Keskkonnateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
Euroopa Komisjon võttis 2.12.2015 vastu ringmajanduse paketi, mis sisaldab ELi ringmajanduse tegevuskava. Tegevuskava lisas sätestatakse tegevuste lõpetamise ajakava. Üks tegevuskavas kirjeldatud tegevustest on komisjoni kohustus võtta meetmeid tõhususe suurendamiseks ning ELi keskkonnajuhtimis- ja auditeerimissüsteemi (EMAS) kasutuselevõtmiseks.
Selles kontekstis on lepingu eesmärk uurida, kuidas olemasolevate EMASi põhinõuete alusel (näiteks kolmandate osapoolte tõendatud õiguslik vastavus ja aruandlus) luua organisatsioonidele ja ametiasutustele täiendavat lisandväärtust. Eelkõige tuleks uurida uuenduslike meetmete (näiteks organisatsiooni tõendatud õiguslikul vastavusel põhinev regulatiivse koormuse vähendamine, tõendatud aruandluse lihtsustamine ning ametiasutuste ja huvitatud osapoolte teabevahetus) arendamist.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärkMaksumus käibemaksuta: 150 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohtaHankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Avatud pakkumiskutse – teenusleping.
Selle teenuslepingu kestus on 12 kuud ning seda ei saa uuendada. Maksumus käibemaksuta: 150 000 EUR.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Az EMAS a hivatalok és szervezetek számára nyújtott hozzáadott értékének növelésére irányuló intézkedések feltárása.
Hivatkozási szám: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)Fő CPV-kód90700000 Környezetvédelemmel kapcsolatos szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A 2.12.2015 dátumú napon az Európai Bizottság elfogadta a körkörös gazdaság megvalósítására irányuló csomagot, amely a körkörös gazdaság megvalósítására irányuló uniós cselekvési tervet tartalmaz. A cselekvési terv melléklete határozza meg az intézkedések végrehajtásának ütemezését. A cselekvési tervben meghatározott egyik intézkedés az a Bizottság általi kötelezettségvállalás, amely szerint megteszi az uniós környezetvédelmi vezetési és hitelesítési rendszere (EMAS) hatékonyságának és elfogadottságának növeléséhez szükséges intézkedéseket.
Ebben az összefüggésben a szerződés célkitűzése annak feltárása, hogy milyen módon lehetséges további hozzáadott érték létrehozása a szervezetek és hatóságok számára az EMAS meglévő alapvető követelményei, mint például a harmadik fél által ellenőrzött jogszabályi megfelelés és jelentéstétel alapján. Különös hangsúlyt kell fektetni az olyan innovatív intézkedések kialakításának vizsgálatára, mint például a szervezetek által ellenőrzött megfelelésen alapuló szabályozási könnyítés, valamint a hatóságok és érdekelt felek közötti ellenőrzött jelentéstétel és információcsere elősegítése.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 150 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Nyílt pályázati felhívás – szolgáltatási szerződés.
A szolgáltatási szerződés 12 hónapra szól (nem megújítható). Érték (héa nélkül): 150 000 EUR.
Diensten - 218065-2016
België-Brussel: Onderzoek van maatregelen voor de versterking van de toegevoegde waarde van EMAS voor autoriteiten en organisaties
Aankondiging van een opdracht
Diensten
Rechtsgrond:
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Onderzoek van maatregelen voor de versterking van de toegevoegde waarde van EMAS voor autoriteiten en organisaties.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
90700000 Milieuzorgdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
Op 2.12.2015 keurde de Europese Commissie een pakket inzake de kringloopeconomie goed, dit pakket omvat een EU-actieplan voor de kringloopeconomie. De bijlage bij dit actieplan beschrijft het tijdschema voor de voltooiing van de acties. Eén van de acties die in dit actieplan geïdentificeerd zijn, is een verbintenis van de Commissie om actie te ondernemen om de doeltreffendheid en de toepassing van het milieubeheer- en milieuauditsysteem van de EU (eco-management and audit scheme –– EMAS) te vergroten.
In het kader daarvan is de doelstelling van deze opdracht het onderzoeken van de wijze waarop bijkomende toegevoegde waarde kan worden gecreëerd voor organisaties en autoriteiten op basis van de bestaande kernvereisten van EMAS, zoals door een derde partij gecontroleerde naleving van de wetgeving en verslaglegging. De ontwikkeling van innovatieve maatregelen, zoals het afslanken van de regelgeving op basis van de gecontroleerde naleving van organisaties en het vergemakkelijken van gecontroleerde verslaglegging en informatie-uitwisseling met autoriteiten en belanghebbenden, moet in het bijzonder worden onderzocht.
II.1.5)Geraamde totale waarde
Waarde zonder btw: 150 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Openbare oproep tot inschrijving — dienstenovereenkomst.
Dit is een dienstenovereenkomst voor 12 maanden (niet-verlengbaar). waarde zonder btw: 150 000 EUR.
Meddelande om upphandling
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1)Upphandlingens omfattning
II.1.1)Benämning på upphandlingen:
Undersökning av åtgärder för att stärka mervärdet av Emas för myndigheter och organisationer
Referensnummer: ENV.A.1/SER/2016/0027.
II.1.2)Huvudsaklig CPV-kod90700000 Miljötjänster
II.1.4)Kort beskrivning:
2.12.2015 antog Europeiska kommissionen ett paket för cirkulär ekonomi som inbegriper en EU-handlingsplan för cirkulär ekonomi. I bilagan till handlingsplanen fastställs en tidsplan för när åtgärderna ska slutföras. En av åtgärderna som fastställs i handlingsplanen är ett åtagande från kommissionen att agera för att öka effektiviteten och användningen av EU:s miljölednings- och miljörevisionsordning (Emas).
Syftet med detta kontrakt är därför att undersöka hur ytterligare mervärde kan skapas för organisationer och myndigheter på grundval av de befintliga grundläggande krav som ställs genom Emas som exempelvis regelefterlevnad och rapporter som verifierats av tredje part. Utvecklingen av innovativa åtgärder ska särskilt undersökas, såsom regellättnader som bygger på organisationens verifierade regelefterlevnad samt underlättande av verifierade rapporter och informationsutbyte med myndigheterna och berörda parter.
II.1.5)Uppskattat totalt värdeVärde exkl. moms: 150 000.00 EUR
II.1.6)Information om delarKontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2)Beskrivning
II.2.4)Beskrivning av upphandlingen:
Öppen anbudsinfordran – tjänstekontrakt.
Detta är ett tjänstekontrakt på 12 månader (kan inte förlängas). Värde exklusive moms: 150 000 EUR.