3.2. Участниците трябва да разполагат с персонал и/или с ръководен състав с определена професионална компетентност за изпълнението на дейностите по поръчката, състоящи се в периодичното техническо обслужване през гаранционния срок на Товарен автомобил с мултилифт система за превоз на контейнери и Транспортна машина челен товарач, както следва:
- 1 /един/ брой специалист с професионална квалификация – машинен инженер или аналогична.
- 1/един/брой специалист с професионална квалификация – инженер специалност Транспортна техника или аналогична.
Съгласно § 2, т. 41 от ДР на ЗОП: „Професионална компетентност“ е наличието на знания, получени чрез образование или допълнителна квалификация, и/или на умения, усвоени в процеса на упражняване на определена длъжност или позиция в изпълнение на трудови, служебни или граждански правоотношения.
- Доказване при подаване на офертата: При подаване на офертата, участникът попълва съответното поле на раздел В: Технически и професионални способности в Част IV: „Критерии за подбор“ ЕЕДОП.
*Преди сключване на договор за обществена поръчка, Възложителят изисква от участника, определен за изпълнител: Списък на персонала, който ще изпълнява поръчката, и/или на членовете на ръководния състав, които ще отговарят за изпълнението, както и документи, които доказват професионална компетентност на лицата, съгласно чл. 64, ал. 1, т. 6 от ЗОП.