Italia-Ispra: Rinnovo, ristrutturazione, costruzione e manutenzione degli implianti e delle reti di distribuzione idraulica del JRC, sito di Ispra
2021/S 146-384547
Avviso di preinformazione
Il presente avviso è soltanto un avviso di preinformazione
Base giuridica:
Regolamento (UE, Euratom) n. 2018/1046
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Rinnovo, ristrutturazione, costruzione e manutenzione degli implianti e delle reti di distribuzione idraulica del JRC, sito di Ispra
Numero di riferimento: JRC/IPR/2021/OP/1656-PIN
II.1.2)Codice CPV principale45231300 Lavori di costruzione di condotte idriche e fognarie
II.1.4)Breve descrizione:
Il JRC-Ispra dispone di un'ampia rete di distribuzione idrica e fognaria, un sistema di teleriscaldamento e altre strutture correlate (trattamento dell'acqua, filtrazione, locali tecnici, ecc.). Certe linee idriche e fognarie sono piuttosto vecchie e richiedono continui lavori di ristrutturazione e/o manutenzione. Il più delle volte le linee vengono completamente rinnovate sostituendo l'intera linea con una nuova. Queste linee sono generalmente installate interrate oppure in gallerie tecniche, e sono piuttosto lunghe. Inoltre, la costruzione di nuovi edifici e strutture, nonché la volontà della CE di aumentare l'uso di materiali ecocompatibili, nonché di ridurre l'impronta di carbonio del sito, aumentano la necessità di sostituire le linee esistenti per adattarle alle nuove esigenze in termini di capacità e rispetto per l'ambiente.
L'oggetto del contratto sarà principalmente l'esecuzione di lavori di costruzione e ristrutturazione della rete di distribuzione idrica e fognaria.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 4 225 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari45231300 Lavori di costruzione di condotte idriche e fognarie
45247000 Lavori di costruzione per dighe, canali, reti di irrigazione e acquedotti
45232000 Lavori di costruzione e sussidiari per posa tubazioni e cavi
71300000 Servizi di ingegneria
44160000 Condutture, tubi, tubazioni, alloggiamenti, tubaggi e articoli connessi
44600000 Cisterne, serbatoi e contenitori radiatori e caldaie per riscaldamento centrale
44130000 Condotte fognarie
50500000 Servizi di riparazione e manutenzione di pompe, valvole, rubinetti, contenitori metallici e macchinari
90400000 Servizi fognari
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Rinnovo, ristrutturazione, costruzione e manutenzione degli implianti e delle reti di distribuzione idraulica del JRC, sito di Ispra.
Būvdarbi - 384547-2021
Itāija-Ispra: Ūdens sadales sistēmu un tīklu atjaunošana, renovācija, būvniecība un uzturēšana JRC Ispras struktūrvienībā
Iepriekšējs informatīvs paziņojums
Šis ir tikai iepriekšējs informatīvs paziņojums
Būvdarbi
Juridiskais pamats:
II.1)Iepirkuma apjoms
II.1.1)Nosaukums:
Ūdens sadales sistēmu un tīklu atjaunošana, renovācija, būvniecība un uzturēšana JRC Ispras struktūrvienībā
Atsauces numurs: JRC/IPR/2021/OP/1656-PIN
II.1.2)Galvenās CPV kods
45231300 Ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbi
II.1.4)Īss apraksts:
JRC Ispras struktūrvienībai ir plašs ūdensapgādes un notekūdeņu sadales tīkls, centralizētās siltumapgādes sistēma un citas saistītās iekārtas (ūdens attīrīšana, filtrēšana, tehniskās telpas u. c.). Dažas ūdens un kanalizācijas līnijas ir diezgan vecas, un tām nepieciešama nepārtraukta renovācijas un/vai uzturēšanas darbi. Vairumā gadījumu līnijas tiek pilnībā atjaunotas, aizstājot visu līniju ar jaunu. Šīs līnijas parasti ir ierīkotas pazemē vai tehniskajos tuneļos, un tās ir diezgan garas. Turklāt jaunu ēku un konstrukciju būvniecība, kā arī EK vēlme palielināt videi nekaitīgu materiālu izmantošanu, kā arī samazināt oglekļa dioksīda emisiju apjomu šajās vietās, rada pieaugošu vajadzību aizstāt esošās līnijas, lai tās pielāgotu jaunām prasībām attiecībā uz jaudu un vides aizsardzību.
Līguma mērķis būs ūdensapgādes un kanalizācijas sadales tīkla būvdarbu un atjaunošanas darbu izpilde.
II.1.5)Paredzamā kopējā vērtība
Vērtība bez PVN: 4 225 000.00 EUR
II.1.6)Informācija par daļām
Līgums ir sadalīts daļās: nē
II.2)Apraksts
II.2.2)Papildu CPV kods(-i)
45247000 Dambju, kanālu, irigācijas kanālu un akveduktu būvdarbi
45232000 Cauruļvadu un kabeļu ierīkošanas palīgdarbi
71300000 Inženiertehniskie pakalpojumi
44160000 Cauruļvadi, cauruļvadu līnijas, caurules, apvalki, un saistīti izstrādājumi
44600000 Cisternas, rezervuāri un tvertnes; centrālapkures radiatori un katli
44130000 Kanalizācijas šahtas
50500000 Sūkņu, vārstu, krānu un metāla konteineru, iekārtu un ierīču remonta un tehniskās apkopes pakalpojumi
90400000 Notekūdeņu pakalpojumi
II.2.4)Iepirkuma apraksts:
Ūdens sadales sistēmu un tīklu atjaunošana, renovācija, būvniecība un uzturēšana JRC Ispras struktūrvienībā.
l-Italja-Ispra: Ir-rikondizzjonar, ir-rinnovazzjoni, il-kostruzzjoni u l-manutenzjoni ta’ sistemi u netwerks tad-distribuzzjoni tal-ilma fil-JRC, is-sit ta’ Ispra
Avviż ta’ informazzjoni minn qabel
Dan l-avviż huwa għal informazzjoni minn qabel biss
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Ir-rikondizzjonar, ir-rinnovazzjoni, il-kostruzzjoni u l-manutenzjoni ta’ sistemi u netwerks tad-distribuzzjoni tal-ilma fil-JRC, is-sit ta’ Ispra
Numru ta' referenza: JRC/IPR/2021/OP/1656-PIN
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV45231300 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-linji tal-pajpijiet ta’ l-ilma u tad-drenaġġ
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-JRC-Ispra għandu netwerk estensiv ta’ distribuzzjoni tal-ilma u tad-drenaġġ, sistema ta’ tisħin distrettwali u faċilitajiet oħra relatati (trattament tal-ilma, filtrazzjoni, kmamar tekniċi, eċċ.). Ċerti linji tal-ilma u tad-drenaġġ huma pjuttost qodma u jeħtieġu rinnovazzjoni kontinwa u/jew xogħol ta’ manutenzjoni. Ħafna drabi l-linji jiġu kompletament imġedda billi tinbidel il-linja kollha b’waħda ġdida. Dawn il-linji ġeneralment jiġu installati taħt l-art jew f’mini tekniċi, u huma pjuttost twal. Barra minn hekk, il-kostruzzjoni ta’ bini u strutturi ġodda, kif ukoll ir-rieda tal-KE li żżid l-użu ta’ materjali li ma jagħmlux ħsara lill-ambjent, kif ukoll li tnaqqas il-marka tal-karbonju tas-sit, iwasslu għal ħtieġa dejjem tikber li jinbidlu l-linji eżistenti sabiex jiġu adattati għal rekwiżiti ġodda f’termini ta’ kapaċità u rispett għall-ambjent.
L-għan tal-kuntratt se jikkonsisti prinċipalment fit-twettiq ta’ xogħlijiet ta’ kostruzzjoni u rinnovazzjoni tan-netwerk tad-distribuzzjoni tal-ilma u tad-drenaġġ.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 4 225 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK45231300 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-linji tal-pajpijiet ta’ l-ilma u tad-drenaġġ
45247000 Xogħol ta’ kostruzzjoni għal digi, kanali, gandotti ta’ l-irrigazzjoni u akwedotti
45232000 Xogħlijiet anċillarji għal-linji tal-pajpijiet u l-cables
71300000 Servizzi ta' l-inġinerija
44160000 Pipelines, piping, pakpijiet, casing, tubi u oġġetti relatati
44600000 Tankijiet, ġibjuni u reċipjenti; central-heating radiators and boilers
44130000 Katusi ewlenija tad-dranaġġ
50500000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ pompi, valvoli, vitien u ta’ kontenituri tal-metall u ta’ makkinarju
90400000 Servizzi tad-drenaġġ
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Ir-rikondizzjonar, ir-rinnovazzjoni, il-kostruzzjoni u l-manutenzjoni ta’ sistemi u netwerks tad-distribuzzjoni tal-ilma fil-JRC, is-sit ta’ Ispra.
Taliansko-Ispra: Renovácia, obnova, výstavba a údržba vodovodných systémov a sietí na pracovisku JRC v Ispre
Toto oznámenie poskytuje len predbežné informácie
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Renovácia, obnova, výstavba a údržba vodovodných systémov a sietí na pracovisku JRC v Ispre
II.1.2)Hlavný kód CPV45231300 Stavebné práce na stavbe potrubných vedení vody a kanalizácie
II.1.4)Stručný opis:
JRC-Ispra má rozsiahlu vodovodnú a kanalizačnú sieť, systém diaľkového vykurovania a iné súvisiace zariadenia (čistiareň odpadových vôd, filtrácia, technické miestnosti atď.). Určité vodné a kanalizačné potrubia sú dosť staré a vyžadujú si nepretržitú renováciu a/alebo údržbu. Vedenia sa väčšinou úplne obnovujú nahradením celého vedenia novým. Tieto vedenia sú vo všeobecnosti inštalované pod zemou alebo v technických tuneloch a sú dosť dlhé. Okrem toho, výstavba nových budov a stavieb, ako aj ochota EK zvýšiť používanie materiálov šetrných k životnému prostrediu a zároveň znížiť uhlíkovú stopu pracoviska, vedú k rastúcej potrebe nahradiť existujúce vedenia s cieľom prispôsobiť ich novým požiadavkám z hľadiska kapacity a s ohľadom na životné prostredie.
Cieľom obstarávania bude najmä vykonávanie stavebných a renovačných prác vodovodnej a kanalizačnej distribučnej siete.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 4 225 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV45231300 Stavebné práce na stavbe potrubných vedení vody a kanalizácie
45247000 Výstavba priehrad, kanálov, zavlažovacích kanálov a akvaduktov
45232000 Doplnkové práce na stavbe potrubných vedení a káblov
71300000 Inžinierske služby
44160000 Diaľkové potrubia, potrubia, rúry, obalenie/obloženie, kladenie a podobné prvky
44600000 Cisterny, zásobníky a kontajnery; radiátory a kotly ústredného kúrenia
44130000 Hlavná stoka
50500000 Opravy a údržba čerpadiel, ventilov, kohútov a kovových nádob a strojov
90400000 Kanalizačné služby
II.2.4)Opis obstarávania:
Renovácia, obnova, výstavba a údržba vodovodných systémov a sietí na pracovisku JRC v Ispre.