Minimalny okres, w którym oferent będzie związany ofertą - 60 dni.
1. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 96 800,00 PLN (słownie: dziewięćdziesiąt sześć tysięcy osiemset złotych, 00/100) przed upływem terminu składania ofert. Dla poszczególnych zadań:
Lp. Numer zadania Wartość wadium
1. Pakiet nr 1 500,00 PLN
2. Pakiet nr 2 200,00 PLN
3. Pakiet nr 3 400,00 PLN
4. Pakiet nr 4 600,00 PLN
5. Pakiet nr 5 100,00 PLN
6. Pakiet nr 6 95 000,00 PLN
Dotyczy pakietu nr 6
1. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu stron na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, taka zmiana niniejszej umowy oraz wprowadzenie do niej takich postanowień, które byłyby niekorzystne dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy chyba, że zachodzi jedna z przesłanek, o których mowa w art. 144 ust. 1-1e ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Dopuszcza się zmianę umowy w sytuacji, gdy:
1) wystąpi siła wyższa, która w bezpośredni sposób wpłynie na okoliczności realizacji umowy,
2) wystąpi gwałtowna dekoniunktura lub inne nieprzewidziane okoliczności, niezależne od żadnej ze Stron (gospodarcze, polityczne, społeczne, atmosferyczne itp.), które w bezpośredni sposób wpłyną na okoliczności realizacji umowy,
3) konieczności zastosowania nieprzewidzianych przez Zamawiającego zmian technicznych lub technologicznych wynikających m.in. ze stanu budynku, jego instalacji lub też koniecznych z uwagi na zabezpieczenie budynku lub bezpieczeństwo osób w nim przebywających,
4) konieczności wydania lub zmiany decyzji organów administracyjnych związanych z przedmiotem zamówienia,
5) zmiany umowy dotacyjnej, mającej wpływ na wykonanie przedmiotu zamówienia, w tym m.in. zmiany terminów, zmiany wysokości dotacji,
6) konieczność zmiany Podwykonawcy wskazanego w ofercie, pod warunkiem spełnienia przez niego wszystkich wymogów określonych w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
4. Dopuszcza się zmianę umowy w zakresie przedmiotowym, to jest zastąpienie produktu objętego umową odpowiednikiem w przypadku:
1) zaprzestania wytwarzania przez producenta asortymentu objętego umową,
2) przedłożenia przez Wykonawcę oferty korzystniejszej dla Zamawiającego.
Zmiana, o której mowa w ust. 4, będzie dopuszczalna pod warunkiem, że odpowiednik będzie spełniał wszystkie wymagania Zamawiającego określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, nie będzie miał niższych parametrów od zaoferowanego w ofercie oraz będzie znajdował zastosowanie co najmniej w tych samych wskazaniach co asortyment objęty umową i przy cenie nie wyższej niż cena asortymentu objętego umową.
5. Zmiany, o których mowa wyżej mogą dotyczyć nadto sposobu konfekcjonowania asortymentu.
6. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku, wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.
7. Zamawiający może odstąpić od umowy w przypadku nieotrzymania dotacji na zakup przedmiotu zamówienia lub też otrzymania dotacji w niewystarczającej wysokości.
8. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z winy Wykonawcy w przypadku opóźnienia w dostawie i instalacji sprzętu przekraczającego termin, o którym mowa w § 6.
9. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy odbioru całości lub części przedmiotu niniejszej umowy, jeżeli w robotach, o których mowa w § 3c niniejszej umowy wystąpią wady lub usterki lub zainstalowany sprzęt będzie niekompletny, posiadać będzie jakiekolwiek wady albo ślady zewnętrznego uszkodzenia powstałe na każdym etapie realizacji lub nie będzie odpowiadał treści oferty złożonej przez Wykonawcę w postępowaniu o udzielenie zamówienia oraz programu funkcjonalno-użytkowego. W takim przypadku Zamawiający wskaże w protokole przyczyny odmowy odbioru całości lub części sprzętu oraz według własnego wyboru - może wyznaczyć Wykonawcy nowy termin wykonania całości lub części przedmiotu zamówienia lub powierzyć jego wykonanie w całości lub w części innemu podmiotowi na koszt i ryzyko Wykonawcy, lub też może odstąpić od umowy z winy Wykonawcy.
10. Odstąpienie zgodnie z ust. 9 może nastąpić po uprzednim pisemnym wezwaniu Wykonawcy do realizacji obowiązków umownych i po bezskutecznym upływie wyznaczonego mu w tym celu dodatkowego terminu nie krótszego niż 2 dni roboczych od daty wpisania zastrzeżeń do protokołu, z zastrzeżeniem, że nie później niż do dnia 29.6.2018 r.
11. Prawo do odstąpienia od umowy, o którym mowa w ust. 8 powyżej, Zamawiający może wykonać do 30 dni od dnia upływu terminu, o którym mowa w ust. 9.
12. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy przez Zamawiającego wobec stwierdzenia, że dostarczony sprzęt nie odpowiada parametrom zawartym w ofercie Wykonawcy, Zamawiający dokona zwrotu sprzętu Wykonawcy na koszt Wykonawcy w terminie 14 dni od odstąpienia od umowy, a Wykonawca zwróci Zamawiającemu całość zapłaconego przez Zamawiającego wynagrodzenia, o którym mowa w § 7 niniejszej umowy w terminie 7 dni kalendarzowych od daty postawienia sprzętu do dyspozycji Wykonawcy.
Pakiety 1-5:
1. Zmiana postanowień umowy może nastąpić za zgodą obu stron na piśmie pod rygorem nieważności.
2. Niedopuszczalna jest, pod rygorem nieważności, taka zmiana niniejszej umowy oraz wprowadzenie do niej takich postanowień, które byłyby niekorzystne dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy chyba, że zachodzi jedna z przesłanek, o których mowa w art. 144 ust. 1-1e ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Dopuszcza się zmianę umowy w sytuacji, gdy:
1) nastąpi zmniejszenie finansowania procedury medycznej przez NFZ, a procedura ta jest bezpośrednio związana z przedmiotem zamówienia wynikającym z niniejszej umowy; w takiej sytuacji zmniejszeniu ulegnie cena jednostkowa przedmiotu umowy, natomiast od zgodnej woli stron zależeć będzie, czy proporcjonalnemu zmniejszeniu ulegnie wartość umowy przy jednoczesnym pozostawieniu ilości produktów w niezmienionej formie, czy też wartość umowy pozostanie bez zmian z jednoczesnym proporcjonalnym zwiększeniem ilości produktów,
2) wystąpi siła wyższa, która w bezpośredni sposób wpłynie na okoliczności realizacji umowy,
3) nastąpi zmiana numerów katalogowych produktów, przy jednoczesnym zastrzeżeniu braku zmian cen na wyższe oraz jednoczesnym podtrzymaniu co najmniej parametrów przedmiotu zamawianego,
4) wystąpi gwałtowna dekoniunktura lub inne nieprzewidziane okoliczności, niezależne od żadnej ze Stron (gospodarcze, polityczne, społeczne, atmosferyczne itp.), które w bezpośredni sposób wpłyną na okoliczności realizacji umowy.
4. Dopuszcza się zmianę umowy w zakresie przedmiotowym, to jest zastąpienie produktu objętego umową odpowiednikiem w przypadku: zaprzestania wytwarzania przez producenta asortymentu objętego umową, wygaśnięcia świadectwa rejestracji, przedłożenia przez wykonawcę oferty korzystniejszej dla Zamawiającego.
5. Zmiana, o której mowa w ust. 4, będzie dopuszczalna pod warunkiem, że odpowiednik będzie spełniał wszystkie wymagania Zamawiającego określone w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, nie będzie miał niższych parametrów od zaoferowanego w ofercie oraz będzie znajdował zastosowanie co najmniej w tych samych wskazaniach co asortyment objęty umową i przy cenie nie wyższej niż cena asortymentu objętego umową.
6. Zmiany, o których mowa wyżej mogą dotyczyć nadto sposobu konfekcjonowania asortymentu.
7. W sytuacji, kiedy w okresie trwania umowy nie zostanie zamówiony cały asortyment nią określony, a zaistnieje okoliczność uzasadniona potrzebami Zamawiającego, strony dopuszczają możliwość przedłużenia czasu trwania umowy na okres pozwalający wykorzystać asortyment w ilości niezbędnej dla funkcjonowania Zamawiającego związanego z jego działalnością, jednak na okres nie dłuższy niż do czasu rozstrzygnięcia nowej procedury przetargowej dotyczącej tożsamego asortymentu.
8. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, lub dalsze wykonywanie umowy może zagrozić istotnemu interesowi bezpieczeństwa państwa lub bezpieczeństwu publicznemu, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od dnia powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku, wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu wykonania części umowy.