Een bug verstoort de manier waarop URL’s in aankondigingen in de vorm van e formulieren (eForms) worden weergegeven. We proberen het probleem snel op te lossen! Ondertussen raden wij u aan de komma (of enig ander bijzonder teken) aan het einde van de URL te verwijderen. Sorry voor het ongemak.
Diensten - 461935-2021
Denemarken-Hvalsø: Diensten voor speciaal personenvervoer over land
2021/S 177-461935
Aankondiging van een gegunde opdracht
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Diensten
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Udbud af kontrakter om visiteret kørsel af borgere i Lejre Kommune
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
60130000 Diensten voor speciaal personenvervoer over land
II.1.4)Korte beschrijving:
Lejre Kommune udbyder en række kommunale kørsler inden for børne- og ældreområdet. Udbuddet omfatter to delaftaler:
• Delaftale A: Kørsel til specialskole og specialklasser
• Delaftale B: Kørsel til dagcentre og genoptræningscentre
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: ja
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Delaftale A: Kørsel til specialskole og specialklasser
Perceel nr.: 1
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
34115200 Motorvoertuigen voor personenvervoer van minder dan 10 personen
34120000 Motorvoertuigen voor het vervoer van 10 of meer personen
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Den udbudte kørsel i delaftale A vil være befordring af højst 9 personer inkl. chaufføren, og kræver tilladelse i henhold til enten taxiloven eller universaltilladelse i henhold til forordning nr. 1073 af 21. oktober 2009.
Delaftale B: Kørsel til dagcentre og genoptræningscentre
Perceel nr.: 2
Den udbudte kørsel i delaftale B vil være speciel rutekørsel og skal udføres med køretøjer, der kræver universaltilladelse (Fælleskabstilladelse) til erhvervsmæssig buskørsel i henhold til forordning nr. 1073 af 21. oktober 2009.