Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Diensten - 46726-2023
Denemarken-Valby: Vervoersdiensten (uitg. vervoer van afval)
2023/S 017-046726
Aankondiging van een gegunde opdracht – speciale sectoren
Resultaten van de aanbestedingsprocedure
Diensten
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
FV12V Udbud af Flextrafik Variabel - Vogngrupper
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
60000000 Vervoersdiensten (uitg. vervoer van afval)
II.1.4)Korte beschrijving:
Der forventes at blive kørt ca. 200.000. ture om året af den form for kørsel der udføres i Flextrafik.
For at kunne opretholde forsyningen af disse ydelser i spidsbelastningsperioder – og samtidig sikre en rentabel kollektiv trafik – anses det for værende nødvendigt at søge aftaler omfattende i alt max. 1000 vogne med hjemzone i Region Sjælland og max.1000 vogne med hjemzone i Region Hovedstaden til at sikre forsyningssikkerheden i den kommende kontraktperiode.
Den udbudte kørsel er variabel, hvilket betyder, at Movia ikke garanterer nogen fast mængde af kørsel til den enkelte operatør, der indgås kontrakt med.
II.1.6)Inlichtingen over percelen
Verdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)
60100000 Wegvervoersdiensten
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding: