Diensten - 491264-2020
België-Hasselt: Behandeling van verontreinigde grond
2020/S 202-491264
Rectificatie
Kennisgeving van veranderingen of aanvullende informatie
Diensten
(Supplement op het Publicatieblad van de Europese Unie, 2020/S 185-447033)
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Verhogen bruggen Albertkanaal: aanstelling top voor de behandeling of verbetering van verontreinigde gronden
Referentienummer: De Vlaamse Waterweg-ARO-18-1112-F02_2
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie
90522300 Behandeling van verontreinigde grond
II.1.4)Korte beschrijving:
In mei 2017 heeft de aanbesteding plaatsgevonden van het project "Herbouwen van brug Merksem – Theunisbrug & Herinrichting Minister Delbekelaan m.i.v. het kruispunt met Frans de l’Arbrelaan", volgens bestek nr. WBK-BB1060.
De opdrachtnemer van deze werken is de THV Artes Roegiers nv — Stadsbader nv — Taveirne nv, Burchtstraat 89, te 9150 Kruibeke. In het vervolg van het bestek wordt naar deze aannemer verwezen als ‘de opdrachtnemer hoofdproject.
Volgens de resultaten van het technisch verslag zal er bij de uitvoering van de werken ten laste van De Vlaamse Waterweg nv een belangrijke hoeveelheid vervuilde grond vrijkomen die moet verwerkt worden. Voor een deel van deze vervuilde gronden is in de aanbestedingsdocumenten van het bestek nr. WBK-BB- 1060 opgenomen dat de opdrachtnemer enkel moet instaan voor het selectief uitgraven en het afvoeren per schip naar een top. Deze "speciale" regeling is van toepassing op de gronden die vrijkomen bij de afgraving van de bestaande aanloophellingen naar de brug en bij de verbreding van het Albertkanaal. Meer specifiek betreft het:
— uitgravingszone 1: talud linkeroever Diepte (m-mv): 0,00-1,00 m code 000,
— uitgravingszone 2: talud rechteroever Diepte (m-mv): 0,00-1,00 m code 000,
— uitgravingszone 4: verbreding kanaal + Schijnpoortweg Diepte (m-mv): 0,00-4,00 m code 929.
Met betrekking tot deze gronden is in de aanbestedingsdocumenten voorzien dat:
— de opdrachtnemer hoofdproject instaat voor het afzonderlijk af- en uitgraven van de vervuilde gronden,
— de hiervoor vermelde gronden afkomstig van de kanaalverbreding en de brugopritten per schip moeten worden afgevoerd naar een locatie langs een bevaarbare waterweg op maximaal 100 km afstand (vogelvlucht) van de werf,
— de maximale afvoer 3 000 ton per dag bedraagt,
— het tijdig lossen van de schepen dient uitgevoerd door en ten laste is van de opdrachtnemer dienstenopdracht,
— het verder afvoeren van de gronden naar een TOP/GRC, de verwerking en behandeling ten laste is van de opdrachtnemer dienstenopdracht,
— de opdrachtnemer dienstenopdracht gemachtigd is om een vertegenwoordiger aan te stellen om namens de TOP/GRC toezicht uit te oefenen op de werkzaamheden.
Onderhavige dienstenopdracht behelst in hoofdzaak de uitvoering van de werkzaamheden welke hiervoor vermeld zijn als uit te voeren door de opdrachtnemer, nl.:
— het tijdig lossen van de schepen met vervuilde gronden. Na het lossen van de schepen zijn de gronden de volle eigendom van de opdrachtnemer,
— het verder afvoeren van de gronden naar een TOP of GRC,
— de verwerking van de gronden en alle noodzakelijke behandelingen voor het reinigen van de gronden,
— het storten van de gronden als reiniging niet mogelijk is.
De opdracht is opgedeeld in een vast en een voorwaardelijk gedeelte. De gronden van het vast gedeelte komen van opwaarts de Theunisbrug. De gronden van het voorwaardelijk gedeelte komen van afwaarts de Theunisbrug.