Przypadki w których zamawiający przewiduje możliwość aneksowania umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy.
1. Zmiana treści umowy może nastąpić:
1) w przypadku, rezygnacji Kredytobiorcy z części lub całości kredytu, o której mowa w § 2 ust. 7 wzoru umowy w zakresie zmiany harmonogramu spłat uwzględniającej zmianę wysokości zadłużenia lub spłacanych kwot zadłużenia lub skrócenia okresu kredytowania lub zmiany wysokości spłat bez skracania okresu kredytowania.
2) w przypadku wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu, o której mowa w § 6 wzoru umowy w zakresie jak w pkt 1,
3) w przypadku zmian obowiązujących przepisów prawa skutkujących koniecznością wprowadzenia zmian w umowie,
4) w przypadku zmian organizacyjnych i prawnych stron umowy,
5) w przypadku zawieszenia obsługi kapitału w okresie spłaty kredytu w przypadku wystąpienia przejściowych problemów płatniczych kredytobiorcy, na pisemny wniosek kredytobiorcy.
6) w szczególnie uzasadnionym przypadku w zakresie zmiany wysokości i terminu spłaty kredytu/raty kredytu nie dotyczącym wcześniejszej spłaty, na pisemny wniosek kredytobiorcy złożony wraz z odpowiednim uzasadnieniem. Oznaczony czas przesunięcia raty kapitałowej nie może wykraczać poza okres 1 roku kalendarzowego w poszczególnych latach kredytowania. Rata kapitałowa, której termin spłaty został przesunięty, wchodzi w skład niespłaconej części kapitału i jest oprocentowana na zasadach określonych w umowie kredytu.
2. Zmiana warunków umowy wymaga formy pisemnej pod rygorem nieważności, za wyłączeniem:
1) zmiany oprocentowania dokonanej zgodnie z postanowieniami § 7 wzoru umowy oraz zmiany harmonogramu spłat dokonanej w wyniku zmiany tego oprocentowania,
2) zmiany odsetek za zadłużenie przeterminowane dokonanej zgodnie z postanowieniami § 8 wzoru umowy,
3) zmiany danych wskazanych w § 11 ust. 3 wzoru umowy.