II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Contract de achizitie publica de piese de schimb pentru aparatura medicala, divizat pe 15 loturi
Referentienummer: 4243983/2022
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie34913000 Diverse onderdelen
II.1.4)Korte beschrijving:
Contract de achizitie publica de piese de schimb pentru aparatura medicala divizat pe 15 loturi, conform caietului de sarcini. Contractul de achizitie publica este valabil pana la 31.12.2022.
Nota: Conform prevederilor O.U.G. 107/ 2017 Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 291 362.97 RON
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: ja
Inschrijvingen mogen worden ingediend voor meerdere percelen, maximumaantal: 15
Maximumaantal percelen dat aan één inschrijver mag worden gegund: 15
De aanbestedende dienst behoudt zich het recht voor opdrachten te gunnen waarbij de volgende percelen of groepen van percelen worden gecombineerd:
Operatorii economici vor putea depune oferte pentru unul sau mai multe loturi.
II.2)Beschrijving
II.2.1)Benaming:
Piese de schimb pentru masina de developat automata
Perceel nr.: 15
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)34913000 Diverse onderdelen
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Piese de schimb pentru masina de developat automata, cuprind urmatoarele: Element incalzitor 1100W cod:1170-0-1300 = 1buc; Element incalzitor 800W cod:2003-5-0002 = 1buc; EEC0251B1-G99 ventilator/uscare filme cod:2008-5-0007 = 1buc; Pompa circulatie 230V cod:2002-1-0013 = 1buc;
Cantitate estimata contract : 4 buc. Valoarea estimata contract = 5.619,00 lei fara TVA/ lot
Bec lampa scialitica LA300
Perceel nr.: 14
Bec lampa scialitica LA300 Cantitate estimata contract : 2 buc. Valoarea estimata contract = 2.400,00 lei fara TVA/ lot
Cablu pacing intermediar pentru defibrilator Nihon Kohden
Perceel nr.: 12
Cablu pacing intermediar pentru defibrilator Nihon Kohden Cantitate estimata contract : 5 buc. Valoarea estimata contract = 3.700,00 lei fara TVA/ lot
Piese de schimb pentru anestezie Draeger
Perceel nr.: 8
Piese de schimb pentru anestezie Draeger, cuprind urmatoarele: Senzor PIA compatibil cu Perseus A500 cod: 6872150 =1buc; Kit conversie capcana apa Waterlock2 compatibil cu Scio Four cod: 6872528 = 1buc; Carcasa senzor O2 compatibil cu Fabius Tiro si GS Premium cod: 8606055 = 2buc; Regulator de presiune compatibil cu Fabius Plus cod: 8413666 = 1buc; Adaptor Y, IBP 16 - 2x7 pini compatibil cu monitor functii vitale Infinity Delta Draeger cod: 5592147 = 7buc; Power supply 19V/85W compatibil cu ventilator de transport Oxylog cod: 5790808 = 2 buc.
Cantitate estimata contract : 14 buc. Valoarea estimata contract = 25,511.85 lei fara TVA/ lot
Display 5,7 compatibil cu ventilator Fabian
Perceel nr.: 11
Display 5,7 compatibil cu ventilator Fabian Cantitate estimata contract : 1 buc. Valoarea estimata contract = 1.480,00 lei fara TVA/ lot
Piese de schimb pentru echipament radiologie RMN GE 1.5 T Signa Explorer
Perceel nr.: 6
Piese de schimb pentru echipament radiologie RMN GE 1.5 T Signa Explorer, cuprind urmatoarele: Rulmenti din docul conector de antene cod: 46-243178P2 =4 buc, Rulmenti din masa de scanare cod: 5179918 = 1buc, Sursa de alimentare gradienti cod: 5341-543-52 = 1buc
Cantitate estimata contract: 6 buc. Valoarea estimata contract = 142.800,00 lei fara TVA/ lot
Piese de schimb si consumabile echipamente marca BTL
Perceel nr.: 10
Piese de schimb si consumabile echipamente marca BTL, cuprind urmatoarele: Suport mobil EKG BTL = 1 buc; Hartie EKG 210 mm= 20buc; Electrozi torace tip ventuza EKG =5 seturi; Electrozi membre tip cleste EKG= 5 seturi;
Hartie EKG 112 mm = 20 buc; Cablu pacient repaus EKG BTL 08 = 2 buc;
Cantitate estimata contract : 43 buc si 10 seturi. Valoarea estimata contract = 9.950,00 lei fara TVA/ lot
Neon compatibil cu hota cu flux laminar KIM80
Perceel nr.: 3
Neon compatibil cu hota cu flux laminar KIM80. Cantitate estimata contract : 1 buc. Valoarea estimata contract = 105,00 lei fara TVA/ lot
Consumabile lavoare Tehnoasept
Perceel nr.: 9
Consumabile lavoare Tehnoasept, cuprind urmatoarele: Filtru 0,6 microni = 1 buc; Filtru 1 micron = 5 buc; Filtru 5 microni = 1buc; Capsula microfiltranta Demicap 0,2 microni = 20buc.
Cantitate estimata contract : 27 buc. Valoarea estimata contract =14.300,00 lei fara TVA/ lot
Consumabile pentru lavoar Medical Process
Perceel nr.: 5
Consumabile pentru lavoar Medical Process, cuprind urmatoarele: Capsula filtranta finala tip dus de 0,2 microni, cupla de 12 mm = 9buc; Filtru de 10 microni, 10 toli = 2buc; Filtru de 5 microni, 10 toli = 2buc; Filtru de 0,5 microni, 10 toli =2 buc
Cantitate estimata contract : 15 buc. Valoarea estimata contract = 5.250,00 lei fara TVA/ lot
Acumulator reincarcabil Heine compatibil cu otoscop Heine Beta 400, cod x-007.99.383
Perceel nr.: 13
Acumulator reincarcabil Heine compatibil cu otoscop Heine Beta 400, cod x-007.99.383 Cantitate estimata contract : 4 buc. Valoarea estimata contract = 1.935,12 lei fara TVA/ lot
Piese de schimb compatibile cu videogastroscop Pentax EG-290Kp/H126048
Perceel nr.: 7
Piese de schimb compatibile cu videogastroscop Pentax EG-290Kp/H126048, cuprind urmatoarele: Ansamblu cap distal cu canale = 1 buc; Scripeti angrenaj deflectie =1buc; Tub de alimentare =1buc; Conductor de lumina = 1buc; Conector = 1buc; Manson deflectie = 1buc; Set garnituri etansare, adezivi, consumabile = 1buc.
Cantitate estimata contract : 7 buc. Valoarea estimata contract = 17.114,00 lei fara TVA/ lot
II.2.1)Benaming:Perceel nr.: 2
Piese de schimb Ploscar, cuprind urmatoarele: Garnitura etansare si sistem inchidere usa compatibil cu ploscar Gettinge = 2 buc; Protectie termica compaibila cu ploscar Gettinge = 1 buc; Protectie termica compaibila cu ploscar Matachana = 1buc; Electrovalva de apa compatibila cu ploscar Gettinge = 1buc; Garnitura usa compatibila cu ploscar Matachana = 1buc.
Cantitate estimata contract : 6 buc. Valoarea estimata contract = 5.568,00 lei fara TVA/ lot
Motor compatibil cu masa de operatii Merivaara Practico
Perceel nr.: 4
Motor compatibil cu masa de operatii Merivaara Practico.
Cantitate estimata contract : 1 buc . Valoarea estimata contract = 2.980,00 lei fara TVA/ lot
Piese de schimb sterilizare
Perceel nr.: 1
Piese de schimb sterilizare, cuprind urmatoarele: Contactor trifazat de alimentare pompa apa - compatibil cu sterilizatorul cu abur Steris Envister = 1 buc; Curea de actionare usa incarcare compatibila cu sterilizatorul Envister 12 STU = 1 buc; Filtru PTFE cu diametru 190mm, 2000 de sterilizari, cod FPTFE190 = 60buc; Filtru PTFE cu diametru 240x240mm, 2000 de sterilizari, cod 3004080 =40 buc; Filtru PTFE cu diametru 240x104mm, 2000 de sterilizari, cod 3030080 =10buc; Electrovalva pentru sterilizator V PRO MAX = 2buc; Filtru admisie aer steril (filtru HEPA) pentru sterilizator Envister = 3buc; Electrovalva comanda SV6 = 1buc; Memebrana osmotica pentru camera de osmoza = 3buc; Electrovalva cu trei cai pentru plasma = 1buc.
Cantitate estimata contract : 122 buc. Val. est. contract = 52.650,00 lei fara TVA/ lot