Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Internationale architectuurwedstrijd projectzone Casino te Knokke-Heist
Referentienummer: Knokke-Heist-2022/2069/CON/MB-F02_0
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie71200000 Dienstverlening op het gebied van architectuur en dergelijke
II.1.4)Korte beschrijving:
Knokke-Heist is de trotse eigenaar van een kursaal dat gebouwd werd in 1929 naar het ontwerp van architect Léon Stynen. Dit gebouw wordt mede dankzij de fresco’s van René Magritte beschouwd als een echte cultuurtempel maar kan, onder andere door zijn verouderde infrastructuur, niet langer de gewenste kwaliteitsvolle totaalbeleving aanbieden, noch ondersteunen. Daarom nodigt het Gemeentebestuur Knokke-Heist nationale en internationale architectenbureaus uit om zich kandidaat te stellen om deze locatie grondig te herdefiniëren.
De opdracht heeft nood aan een veelzijdige aanpak waarbij in respect voor het originele ontwerp van Stynen kan gereconstrueerd worden, gerestaureerd, maar waarbij zeker voldoende ruimte is voor kwalitatieve hedendaagse architecturale ingrepen. Ook de volledige omgeving van het kursaal maakt integraal onderdeel uit van de opdracht. Doel is een nieuw baken te creëren dat in de eerstkomende honderd jaar een nieuwe dimensie geeft aan onze gemeente en de plek opnieuw de allure geeft van weleer.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 3 471 074.38 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Internationale architectuurwedstrijd projectzone casino te Knokke-Heist