Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Επιθεώρηση, συντήρηση και εγκατάσταση εξοπλισμού προστασίας από πτώσεις
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2022/OP/0287-PIN
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV50800000 Διάφορες υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η σύμβαση θα επιτρέψει τον περιοδικό έλεγχο και τη διορθωτική συντήρηση συστημάτων και συσκευών προστασίας από πτώσεις στις εγκαταστάσεις της Ίσπρα για τα οποία δεν απαιτείται η άδεια του κατασκευαστή (όπως ορίζεται στο πρότυπο EN 365), την εγκατάσταση νέων συστημάτων και συσκευών προστασίας από πτώσεις και άλλων συναφών βοηθητικών προϊόντων που πληρούν την ισχύουσα νομοθεσία, τα οποία δεν απαιτούν την άδεια του κατασκευαστή για την εκτέλεση συντήρησης και περιοδικών επιθεωρήσεων.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV50800000 Διάφορες υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης
35820000 Εξοπλισμός υποστήριξης
44212300 Κατασκευές και μέρη αυτών
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Επιθεώρηση, συντήρηση και εγκατάσταση εξοπλισμού προστασίας από πτώσεις.