Bheilg, an-An Bhruiséil: Tacaíocht do phróiseas rialachais an Aontais Fuinnimh, lena n-áirítear do na pleananna comhtháite náisiúnta um fhuinneamh agus aeráid — tacaíocht theicniúil agus phróisis do na Ballstáit
2017/S 056-103031
Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Tacaíocht do phróiseas rialachais an Aontais Fuinnimh, lena n-áirítear do na pleananna comhtháite náisiúnta um fhuinneamh agus aeráid — tacaíocht theicniúil agus phróisis do na Ballstáit.
Uimhir thagartha: CLIMA.C.2/SER/2017/0002.
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é aidhm an chonartha seirbhíse tacú le seachadadh tráthúil phleananna dréachta agus deiridh comhtháite náisiúnta um fhuinneamh agus aeráid na mBallstát mar chuid de rialachas an Aontais Fuinnimh. Beidh sé ina chuidiú leis na Ballstáit chun na pleananna náisiúnta dréachta agus deiridh a ullmhú de réir an phróisis, na hamlíne agus an teimpléid atá sonraithe sa Rialachán atá molta maidir le Rialachas an Aontais Fuinnimh an 30.11.2016 agus doiciméid tacaíochta eile. Tá comhairliúcháin maidir leis na pleananna de dhíth ar bhonn intíre, le Ballstáit eile agus leis an gCoimisiún freisin.
Cuirtear síos ar nádúr na hoibre tacaíochta praiticiúla sna sonraíochtaí teicniúla. Tá fócas ar na Ballstáit a iarrann cúnamh ón gCoimisiún mar gheall ar shrianta um chumas teicniúil nó riaracháin maidir le gnéithe áirithe ullmhúchán na bpleananna náisiúnta.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 900 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Conradh seirbhíse aonair de 24 mhí (buiséad iomlán 900 000 EUR).