Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υπηρεσίες προμήθειας προσωρινού προσωπικού
Αριθμός αναφοράς: COMM/LIS/2022/OP/0002
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79620000 Υπηρεσίες διάθεσης προσωπικού όπου περιλαμβάνεται προσωρινό προσωπικό
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Υπηρεσίες από πάροχο υπηρεσιών προσωρινής απασχόλησης για την εύρεση ή/και την παροχή προσωρινού προσωπικού υπό ειδικές συνθήκες (έλλειψη προσωπικού, ειδικά σχέδια ή καθήκοντα, ξαφνική αύξηση της εργασίας κ.λπ.).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 350 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79620000 Υπηρεσίες διάθεσης προσωπικού όπου περιλαμβάνεται προσωρινό προσωπικό
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παροχή υπηρεσιών προσωρινού προσωπικού.
Services - 110298-2022
Portugal-Lisbon: Supply Services of Interim Staff
2022/S 043-110298
Contract notice
Services
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Supply Services of Interim Staff
Reference number: COMM/LIS/2022/OP/0002
II.1.2)Main CPV code
79620000 Supply services of personnel including temporary staff
II.1.4)Short description:
Services from an interim service provider to find and/or provide interim workers under specific circumstances (lack of staff, specific projects or tasks, sudden increase of work, etc.).
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 350 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
II.2.4)Description of the procurement:
Supply services of interim staff.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2018/1046/EU, Euratom rendelete
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Ideiglenes személyzet beszerzésre irányuló szolgáltatások
Hivatkozási szám: COMM/LIS/2022/OP/0002
II.1.2)Fő CPV-kód79620000 Személyzettel és ideiglenes személyzettel való ellátási szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
Ideiglenes szolgáltató által bizonyos körülmények között (személyzet hiánya, konkrét projektek vagy feladatok, a munkamennyiség hirtelen növekedése stb.) ideiglenes munkavállalók megtalálására és/vagy biztosítására irányuló szolgáltatások.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 350 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)79620000 Személyzettel és ideiglenes személyzettel való ellátási szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Ideiglenes személyzet beszerzésre irányuló szolgáltatások.
Temei juridic:
Regulamentul (UE, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Obiectul achiziţiei
II.1.1)Titlu:
Servicii de furnizare de personal temporar
Număr de referinţă: COMM/LIS/2022/OP/0002
II.1.2)Cod CPV principal79620000 Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar
II.1.4)Descriere succintă:
Servicii de la un furnizor de servicii de personal temporar pentru găsirea și/sau punerea la dispoziție de lucrători temporari în circumstanțe specifice (lipsa personalului, proiecte sau sarcini specifice, creșterea bruscă a activității etc.).
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.2)Cod(uri) CPV suplimentar(e)79620000 Servicii de asigurare de personal, inclusiv personal angajat temporar
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Servicii de furnizare de personal temporar.
Pravna podlaga:
Uredba (EU, Euratom) št. 2018/1046
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Storitve zagotavljanja začasnega osebja
Referenčna številka dokumenta: COMM/LIS/2022/OP/0002
II.1.2)Glavna koda CPV79620000 Storitve zagotavljanja osebja vključno z začasnim osebjem
II.1.4)Kratek opis:
Storitve začasnega ponudnika storitev za iskanje in/ali zagotavljanje začasnih delavcev v posebnih okoliščinah (pomanjkanje osebja, posebni projekti ali naloge, nenadno povečanje obsega dela itd.).
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 350 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2)Opis
II.2.2)Dodatna(-e) koda(-e) CPV79620000 Storitve zagotavljanja osebja vključno z začasnim osebjem
II.2.4)Opis javnega naročila:
Storitve zagotavljanja začasnega osebja.