Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ευθυγράμμιση μετρήσεων βιοποικιλότητας για επιχειρήσεις και υποστήριξη για την ανάπτυξη γενικά αποδεκτών λογιστικών αρχών για το φυσικό κεφάλαιο
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0009
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Δημιουργία και λειτουργία μιας ειδικής λογιστικής πλατφόρμας διαχείρισης φυσικών κεφαλαίων, για τη διευκόλυνση της ανταλλαγής βέλτιστων πρακτικών μεταξύ των επαγγελματιών των επιχειρήσεων και των σχετικών ενδιαφερόμενων μερών. Καθιέρωση και λειτουργία μιας διαδικασίας επιχειρηματικής συζήτησης και ευθυγράμμισης που μπορεί να παρέχει εξορθολογισμό και ενίσχυση των μεθόδων και των μετρήσεων, για τον υπολογισμό των επιπτώσεων και των εξαρτήσεων των επιχειρήσεων, που σχετίζονται με τη βιοποικιλότητα, συμπεριλαμβανομένων των ενοτήτων που θα συμπεριληφθούν στις συνεχιζόμενες προσπάθειες τυποποίησης της λογιστικής διαχείρισης του φυσικού κεφαλαίου.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Ευθυγράμμιση μετρήσεων βιοποικιλότητας για επιχειρήσεις και υποστήριξη για την ανάπτυξη γενικά αποδεκτών λογιστικών αρχών για το φυσικό κεφάλαιο.
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Biologinės įvairovės rodiklių sulyginimas verslui ir siekiant teikti paramą bendrai priimtinų gamtinio kapitalo apskaitos principų kūrimui
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0009
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Specialiosios gamtinio kapitalo valdymo apskaitos platformos sudarymas ir veiklos vykdymas, siekiant palengvinti apsikeitimą gerąją patirtimi tarp verslininkų ir atitinkamų suinteresuotųjų subjektų. Verslo skatinamų diskusijų ir suderinimo proceso sudarymas ir vykdymas, kuris padėtų palengvinti ir stiprinti metodus bei rodiklius, skirtus nustatyti su biologine įvairove susijusį verslo poveikį ir priklausomybę, įskaitant įtraukties modelius stengiantis standartizuoti natūralią kapitalo valdymo apskaitos praktiką.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Biologinės įvairovės rodiklių sulyginimas verslui ir siekiant teikti paramą bendrai priimtinų gamtinio kapitalo apskaitos principų kūrimui.