II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύμβαση-πλαίσιο για την παροχή υπηρεσιών στους τομείς αξιολόγησης, εκτίμησης αντικτύπου, παρακολούθησης και εφαρμογής καθώς και άλλων συναφών υπηρεσιών, όσον αφορά πολιτικές υγείας και τροφίμων.
Αριθμός αναφοράς: SANTE/2016/A1/039.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79419000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα εκτιμήσεων - QB46 - QB47 - QB48 - DA01
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η ΓΔ Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων προκηρύσσει την εν λόγω πρόσκληση υποβολής προσφορών με σκοπό τη σύναψη πολλαπλής σύμβασης-πλαίσιο με επανέναρξη του διαγωνισμού για την παροχή βοήθειας στην αναθέτουσα αρχή κατά την εφαρμογή των κατευθυντήριων γραμμών για καλύτερη νομοθεσία σύμφωνα με τις μεθόδους και τα εργαλεία που ορίζονται στις κατευθυντήριες γραμμές για καλύτερη νομοθεσία και στη σχετική εργαλειοθήκη.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 20 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV79311300 Υπηρεσίες ανάλυσης αποτελεσμάτων ερευνών
79311410 Εκτίμηση οικονομικών επιπτώσεων
79314000 Μελέτη σκοπιμότητας
79313000 Υπηρεσίες εκτίμησης απόδοσης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Βλέπε διαδικτυακή διεύθυνση που παρέχεται στο τμήμα I.3.
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 2
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework contract for the provision of services in the areas of evaluation, impact assessment, monitoring and implementation and of other related services, in relation to the health and food policies.
Reference number: SANTE/2016/A1/039.
II.1.2)Main CPV code79419000 Evaluation consultancy services - QB46 - QB47 - QB48 - DA01
II.1.4)Short description:
DG Health and Food Safety is launching this call for tender with a view to concluding a multiple framework contract (FWC) with reopening of competition to assist the contracting authority in implementing the better regulation guidelines in line with methods and tools specified in the better regulation guidelines and its toolbox.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 20 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)79311300 Survey analysis services
79311410 Economic impact assessment
79314000 Feasibility study
79313000 Performance review services
II.2.4)Description of the procurement:
See Internet address provided in Section I.3.
II.1)Opseg nabave
II.1.1)Naziv:
Okvirni ugovor za pružanje usluga u područjima ocjene, procjene učinka, praćenja i provedbe te drugih povezanih usluga, u vezi s politikama u području zdravlja i hrane
Referentni broj: SANTE/2016/A1/039.
II.1.2)Glavna CPV oznaka79419000 Usluge savjetovanja na području ocjenjivanja - QB46 - QB47 - QB48 - DA01
II.1.4)Kratak opis:
GU za zdravlje i sigurnost hrane pokreće ovaj poziv na nadmetanje s ciljem sklapanja višestrukog okvirnog ugovora (framework contract – FWC) s ponovnim otvaranjem nadmetanja u svrhu pomoći javnom naručitelju u provedbi smjernica za bolju regulaciju u skladu s metodama i alatima navedenima u smjernicama za bolju regulaciju i njihovim setom alata.
II.1.5)Procijenjena ukupna vrijednostVrijednost bez PDV-a: 20 000 000.00 EUR
II.1.6)Podaci o grupamaOvaj ugovor podijeljen je na grupe: da
Ponude se mogu podnijeti za sve grupe
II.2)Opis
II.2.1)Naziv:Grupa br.: 1
II.2.2)Dodatne šifre CPV-a79311300 Usluge analize anketa
79311410 Ocjena ekonomskih učinaka
79314000 Studija izvodljivosti
79313000 Usluge revizije poslovanja
II.2.4)Opis nabave:
Vidjeti internetsku adresu navedenu u odjeljku I.3.
II.2.1)Naziv:Grupa br.: 2
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Contrato-quadro relativo à prestação de serviços nos domínios da avaliação, avaliação de impacto, monitorização e implementação e de outros serviços conexos, relativamente às políticas sanitárias e alimentares.
Número de referência: SANTE/2016/A1/039.
II.1.2)Código CPV principal79419000 Serviços de consultoria para avaliação - QB46 - QB47 - QB48 - DA01
II.1.4)Descrição resumida:
A DG Saúde e Segurança dos Alimentos lança o presente concurso com vista a celebrar um contrato-quadro múltiplo com reabertura de concurso para prestar assistência à entidade adjudicante na implementação das diretrizes «Legislar melhor», em conformidade com métodos e ferramentas especificados nas diretrizes «Legislar melhor» e no seu conjunto de ferramentas.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 20 000 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: sim
Podem ser apresentadas propostas para todos os lotes
II.2)Descrição
II.2.1)Título:Lote n.º: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)79311300 Serviços de análise de inquéritos
79311410 Avaliação do impacto económico
79314000 Estudos de viabilidade
79313000 Serviços de avaliação dos resultados
II.2.4)Descrição do concurso:
Ver endereço Internet disponibilizado no ponto I.3.
II.2.1)Título:Lote n.º: 2