Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Παροχή υπηρεσιών υποστήριξης ασφαλείας στο JRC-Geel
Αριθμός αναφοράς: JRC/GEE/2022/OP/0959
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90721600 Υπηρεσίες προστασίας από ακτινοβολία
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στο πλαίσιο των υποχρεώσεων που ορίζονται στο βασιλικό διάταγμα του Βελγίου της 20/07/2001 για τη θέσπιση του γενικού κανονισμού για την προστασία του κοινού, των εργαζομένων και του περιβάλλοντος από τους κινδύνους που προκαλεί η ιονίζουσα ακτινοβολία, (ARBIS), το JRC-Geel επιθυμεί να λάβει υπηρεσίες υποστήριξης όσον αφορά την ακτινοπροστασία από την ακτινοβολία από εξειδικευμένη εταιρεία. Οι υπηρεσίες αυτές θα υποστηρίξουν τους νόμιμους ελέγχους που διενεργούνται από την Υπηρεσία Φυσικής Υγείας του JRC-Geel και είναι ουσιώδεις για τη λειτουργία των πυρηνικών εγκαταστάσεων του Κέντρου.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 700 500.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90721600 Υπηρεσίες προστασίας από ακτινοβολία
79417000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα ασφάλειας
98113100 Υπηρεσίες πυρηνικής προστασίας
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Παροχή υπηρεσιών υποστήριξης ασφαλείας στο JRC-GEEL
Base juridique:
Règlement (UE, Euratom) n ° 2018/1046
II.1)Étendue du marché
II.1.1)Intitulé:
Fourniture de services de soutien à la sécurité à JRC-Geel
Numéro de référence: JRC/GEE/2022/OP/0959
II.1.2)Code CPV principal90721600 Services de radioprotection
II.1.4)Description succincte:
Dans le contexte des obligations définies par le décret royal belge du 20/07/2001 fixant le règlement général pour la protection du public, des travailleurs et de l’environnement contre les risques de radiation ionisante (ARBIS), le JRC-Geel souhaite recevoir des services de soutien de protection contre les radiations d’une société spécialisée. Ces services apporteront un soutien aux contrôles légaux effectués par le service de protection sanitaire du JRC-Geel et sont essentiels pour le fonctionnement des installations nucléaires sur site.
II.1.5)Valeur totale estiméeValeur hors TVA: 1 700 500.00 EUR
II.1.6)Information sur les lotsCe marché est divisé en lots: non
II.2)Description
II.2.2)Code(s) CPV additionnel(s)90721600 Services de radioprotection
79417000 Services de conseil en matière de sécurité
98113100 Services de sûreté nucléaire
II.2.4)Description des prestations:
Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Serviços - 246325-2022
Bélgica-Geel: Prestação de serviços de apoio de segurança no JRC-Geel
2022/S 090-246325
Anúncio de concurso
Serviços
Base jurídica:
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Prestação de serviços de apoio de segurança no JRC-Geel
Número de referência: JRC/GEE/2022/OP/0959
II.1.2)Código CPV principal
90721600 Serviços de radioprotecção
II.1.4)Descrição resumida:
No contexto das obrigações definidas no Decreto-Real belga de 20/07/2001 que estipula o Regulamento Geral para a proteção do público, trabalhadores e o ambiente contra os perigos da radiação ionizante (ARBIS), o JRC-Geel pretende receber serviços de apoio para proteção contra radiação de uma empresa especializada. Estes serviços irão apoiar os controlos legais realizados pelo Serviços de Física da Saúde do JRC-Geel e são essenciais para o funcionamento das instalações nucleares no local.
II.1.5)Valor total estimado
Valor sem IVA: 1 700 500.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotes
Contrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)
79417000 Serviços de consultoria em matéria de segurança
98113100 Serviços relacionados com a segurança nuclear
II.2.4)Descrição do concurso: