Προμήθειες - 247977-2018
Ελλάδα-Χαλκίδα: Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
2018/S 109-247977
Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Αγαθά
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός, προμήθειας πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου, πελτέ ντομάτας κ.ά., για Τ.Ε.Β.Α..
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
15000000 Τρόφιμα, ποτά, καπνός και συναφή προϊόντα
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ηλεκτρονικός ανοικτός διεθνής διαγωνισμός σε ευρώ, για την προμήθεια πουλερικών, βοείου κρέατος, χοιρινού κρέατος, γάλακτος εβαπορέ, βρεφικών τροφών, οσπρίων, ρυζιού, ζυμαρικών, ειδών παντοπωλείου, πελτέ ντομάτας, ελιών, καφέ - ζαχαρωδών, μελιού, ελαιολάδου, γαλακτοκομικών, ειδών οπωροπωλείου, για το Επιχειρησιακό Πρόγραμμα Επισιτιστικής και Βασικής Υλικής Συνδρομής, για το Ταμείο Ευρωπαϊκής Βοήθειας για τους Απόρους (Τ.Ε.Β.Α.), με κριτήριο κατακύρωσης, είτε την πλέον συμφέρουσα από οικονομικής άποψης προσφορά, βάσει τιμής στο σύνολο τής κάθε ομάδας (ομάδες Δ’, Ε’, ΣΤ’, Ζ’, Η’, Θ’, Ι’, Κ’, Λ’, Μ’, Ξ’) είτε το μεγαλύτερο ποσοστό έκπτωσης επί τοις εκατό (%), πάνω στη νόμιμα διαμορφούμενη κάθε φορά μέση τιμή λιανικής πώλησης των ειδών της αντίστοιχης ομάδας (ομάδες Α’, Β’, Γ’, Ν’, Ο’), την ημέρα παράδοσης, όπως αυτή προκύπτει από το εκάστοτε εκδιδόμενο Δελτίο Πιστοποίησης Τιμών της Υπηρεσίας Εμπορίου της Περιφερειακής Ενότητας Ευβοίας και όπως αναλυτικά αναφέρονται, στο Παράρτημα Α’ της παρούσης.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Ομάδα ΣΤ - Όσπρια.
Αριθμός τμήματος: 6
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
03221210 Φασόλια
03212211 Φακές
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Προμήθεια:
— φακές: 26.268 τεμάχια,
— φασόλια: 26.268 τεμάχια.
Ομάδα Ζ - Ρύζι.
Αριθμός τμήματος: 7
03211300 Ρύζι
— ρύζι: 26.268 τεμ.