Η παρούσα προκήρυξη προορίζεται μόνο για προκαταρκτική ενημέρωση
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Εκτέλεση συντήρησης εξοπλισμού στις πτέρυγες NCO, R και S στο JRC στην Καρλσρούη
Αριθμός αναφοράς: JRC/KRU/2022/OP/0950-PIN
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV50700000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εγκαταστάσεων κτιρίου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το JRC στην Καρλσρούη προκηρύσσει διαγωνισμούς για τη συντήρηση των εγκαταστάσεων στις πτέρυγες NCO, R και S στις εγκαταστάσεις του JRC στην Καρλσρούη. Όλες οι πτέρυγες βρίσκονται εκτός της περιοχής ελέγχου και παρακολούθησης. Η προσφορά περιλαμβάνει εργασίες συντήρησης σε συστήματα εξαερισμού (εκτός από συστήματα ψύξης και κλιματισμού), σε συστήματα υγιεινής, πυρόσβεσης και θέρμανσης και της σχετικής τεχνολογίας του συστήματος MSR σε τοµεακό επίπεδο στις πτέρυγες NCO, R και S.
Η σύμβαση συντήρησης εξυπηρετεί τη διασφάλιση της λειτουργικής ετοιμότητας και της λειτουργικής ασφάλειας των προαναφερθέντων συστημάτων με βέλτιστη λειτουργία, διάρκεια ζωής και οικονομική λειτουργία μέσω της εξοικονόμησης ενέργειας, καθώς και της διατήρησης και αποκατάστασης της στοχευόμενης κατάστασης.
Η κατάρτιση καταλόγου απογραφής των αντίστοιχων συστημάτων που θα διατηρηθούν και των στοιχείων τους αποτελεί μέρος της σύμβασης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 250 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV50700000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης εγκαταστάσεων κτιρίου
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Εκτέλεση συντήρησης εξοπλισμού στις πτέρυγες NCO, R και S στο JRC της Καρλσρούης.
Avviż ta’ informazzjoni minn qabel
Dan l-avviż huwa għal informazzjoni minn qabel biss
Il-bażi ġuridika:
Regolament (UE, Euratom) Nru 2018/1046
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
It-twettiq ta’ manutenzjoni fuq tagħmir fil-Fergħat NCO, R u S fil-JRC ta’ Karlsruhe
Numru ta' referenza: JRC/KRU/2022/OP/0950-PIN
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV50700000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ l-istallazzjonijiet tal-bini
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Il-JRC ta’ Karlsruhe jistieden offerti għall-manutenzjoni tal-faċilitajiet fil-Fergħat NCO, R u S fil-bini tal-JRC ta’ Karlsruhe. Il-Fergħat kollha huma barra miż-żona ta’ kontroll u monitoraġġ. L-offerta tinkludi xogħlijiet ta’ manutenzjoni fuq sistemi ta’ ventilazzjoni (minbarra sistemi ta’ refriġerazzjoni u arja kondizzjonata), sistemi sanitarji, tat-tifi tan-nirien u tat-tisħin u t-teknoloġija tas-sistema MSR assoċjata fil-livell tal-qasam fil-Fergħat NCO, R u S.
Il-kuntratt ta’ manutenzjoni jservi biex jiżgura t-tħejjija operattiva u s-sigurtà operattiva tas-sistemi msemmija hawn fuq b’funzjoni ottimali, ħajja twila tas-servizz u tħaddim ekonomiku permezz tal-iffrankar tal-enerġija kif ukoll il-preservazzjoni u r-restawr tal-kundizzjoni fil-mira.
It-tħejjija ta’ lista tal-inventarju tas-sistemi rispettivi li jridu jinżammu u l-komponenti tagħhom huma parti mill-kuntratt.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 250 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK50700000 Servizzi ta’ tiswija u manutenzjoni ta’ l-istallazzjonijiet tal-bini
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
It-twettiq ta’ manutenzjoni fuq tagħmir fil-Fergħat NCO, R u S fil-JRC ta’ Karlsruhe.
Deze aankondiging dient enkel als vooraankondiging
Rechtsgrond:
Verordening (EU, Euratom) nr. 2018/1046
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Uitvoeren van onderhoud aan apparatuur in de afdelingen NCO, R en S van het JRC Karlsruhe
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie50700000 Reparatie en onderhoud van uitrusting in gebouwen
II.1.4)Korte beschrijving:
Het JRC Karlsruhe nodigt inschrijvingen uit voor het onderhoud van de faciliteiten in afdelingen NCO, R en S in de kantoren van het JRC Karlsruhe. Alle afdelingen vallen buiten het controle- en monitoringgebied. De inschrijving omvat onderhoudstaken aan ventilatiesystemen (met uitzondering van koel- en airconditioningsystemen), sanitaire, blus- en verwarmingssystemen en de bijbehorende MSR-systeemtechnologie op veldniveau in de NCO-, R- en S-afdelingen.
De onderhoudsopdracht heeft tot doel de operationele paraatheid en de bedrijfsveiligheid van bovengenoemde systemen te garanderen met een optimale werking, een lange levensduur en een economische exploitatie door energiebesparing, alsmede het behoud en het herstel van de beoogde toestand.
De opstelling van een inventarislijst van de respectieve systemen die moeten worden onderhouden en de onderdelen ervan maken deel uit van de opdracht.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 250 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.2)Aanvullende CPV-code(s)50700000 Reparatie en onderhoud van uitrusting in gebouwen
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Uitvoeren van onderhoud aan apparatuur in de afdelingen NCO, R en S van het JRC Karlsruhe.