Bunús dlí:
Treoir 2014/24/AE
II.1)Raon feidhme an tsoláthair
II.1.1)Teideal:
Staidéar ar mhodhanna agus ar bhreithniúcháin le haghaidh cuspóirí laghdaithe a shocrú maidir le hastaíochtaí gás ceaptha teasa do loingseoireacht idirnáisiúnta.
Uimhir thagartha: CLIMA.B.3/ETU/2017/0012.
II.1.2)Príomhchód CPV90700000 Environmental services
II.1.4)Cur síos achomair:
Is é an aidhm cur le pléití IMO (an Eagraíocht Mhuirí Idirnáisiúnta) maidir le socrú spriocanna mar chuid de straitéis laghdaithe GHG IMO do longa a chomhaontófar ar dtús in earrach 2018 agus a dhéanfar a leasú faoi 2023. Le haghaidh sprioc laghdaithe a bheidh ar aon dul le spriocanna Chomhaontú Pháras teastaíonn modheolaíocht fhónta agus saincheisteanna á dtabhairt san áireamh amhail an acmhainneacht le haghaidh laghdaithe, impleachtaí costais féideartha, réamh-mheastacháin maidir le fás na trádála domhanda agus an t-éileamh ar loingseoireacht. Tar éis anailís a dhéanamh ar staidéir agus ar bheartais ábhartha atá ann cheana maidir le spriocanna laghdaithe ba cheart go ndéanfar cur síos agus rangú leis an staidéar ar roghanna laghdaithe agus an dóigh a bhfuil siad ar aon dul le spriocanna Chomhaontú Pháras. Ba cheart go ndéanfaí moltaí a fhoirmliú leis an staidéar maidir le spriocanna do loingseoireacht idirnáisiúnta, treochlár a tháirgeadh maidir le forbairtí teicneolaíochta a theastaíonn chun loingseoireacht a dhícharbónú agus liosta agus moltaí a sholáthar i dtaca le bearta beartais féideartha chun an cuspóir a chur chun feidhme. Ba cheart go mbeadh sé ina chuidiú freisin le páirtithe leasmhara a mhealladh a bheith rannpháirteach sa díospóireacht agus chun na torthaí a scaipeadh i measc na bpáirtithe leasmhara.
II.1.5)Luach iomlán meastaLuach gan CBL san áireamh: 300 000.00 EUR
II.1.6)Faisnéis faoi bheartaTá an conradh seo roinnte ina bhearta: níl
II.2)Cur síos
II.2.2)Cód(Cóid) CPV breise90700000 Environmental services
II.2.4)Cur síos ar an soláthar:
Conradh aonair de 12 mhí (uasbhuiséad de 300 000 EUR).