Προμήθειες - 286142-2023
Ελλάδα-Γαλάτσι Αττικής: Εξοπλισμός μέτρησης και ελέγχου
2023/S 093-286142
Προκήρυξη σύμβασης – υπηρεσίες κοινής ωφέλειας
Αγαθά
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/25/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΥΠΟΛΕΙΜΜΑΤΙΚΟΥ ΧΛΩΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΡΓΙΛΙΟΥ ΣΤΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ Μ.Ε.Ν. ΤΗΣ Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε. ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΗΣ
Αριθμός αναφοράς: Δ7783
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
38424000 Εξοπλισμός μέτρησης και ελέγχου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια, εγκατάσταση και συντήρηση, δέκα (10) ON LINE επιστημονικών οργάνων μέτρησης ολικού υπολειμματικού αργιλίου και δεκατριών (13) επιστημονικών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου, πέντε (5) φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου και τεσσάρων (4) φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού αργιλίου στις εγκαταστάσεις των Μονάδων Επεξεργασίας Νερού της Ε.ΥΔ.Α.Π. Α.Ε. καθώς και εκπαίδευση του προσωπικού που θα χειρίζεται τα όργανα.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 443 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για όλα τα τμήματα
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:
Προμήθεια και εγκατάσταση ON-LINE οργάνων μέτρησης ολικού υπολειμματικού αργιλίου (Al+3) – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
50413000 Υπηρεσίες επισκευής και συντήρησης συσκευών ελέγχου
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Α. Προμήθεια και εγκατάσταση ON-LINE οργάνων μέτρησης ολικού υπολειμματικού αργιλίου (Al+3) – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Β. Παροχή υπηρεσιών 5-ετούς συντήρησης των δέκα (10) ON-LINE οργάνων μέτρησης ολικού υπολειμματικού αργιλίου (Al+3) – επαναλαμβανόμενες εκπαιδεύσεις ανά έτος – συμπεριλαμβανομένων όλων των απαιτούμενων ανταλλακτικών και αναλωσίμων για το διάστημα των πέντε ετών, για τις Μ.Ε.Ν. Αχαρνών, Γαλατσίου, Πολυδενδρίου και Ασπροπύργου
Προμήθεια και εγκατάσταση ON-LINE οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου ph – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Αριθμός τμήματος: 2
Γ. Προμήθεια και εγκατάσταση ON-LINE οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου ph – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Δ. Παροχή υπηρεσιών 5-ετούς συντήρησης των δεκατριών (13) ON-LINE οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου ph – επαναλαμβανόμενες εκπαιδεύσεις ανά έτος – συμπεριλαμβανομένων όλων των απαιτούμενων ανταλλακτικών και αναλωσίμων για το διάστημα των πέντε ετών, για τις Μ.Ε.Ν. Αχαρνών, Γαλατσίου, Πολυδενδρίου και Ασπροπύργου
Προμήθεια και εγκατάσταση φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Αριθμός τμήματος: 3
Ε. Προμήθεια και εγκατάσταση φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού χλωρίου – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Προμήθεια και εγκατάσταση φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού αργιλίου – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους
Αριθμός τμήματος: 4
ΣΤ. Προμήθεια και εγκατάσταση φορητών οργάνων μέτρησης υπολειμματικού αργιλίου – αρχική εκπαίδευση – συμπεριλαμβανομένων όλων των αναγκαίων παρελκόμενων για την λειτουργία τους