Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Οργάνωση και υλοποίηση δραστηριοτήτων κατάρτισης σχετικά με ελέγχους για προσμείξεις στα τρόφιμα στο πλαίσιο της πρωτοβουλίας «Καλύτερη κατάρτιση για ασφαλέστερα τρόφιμα».
Αριθμός αναφοράς: Chafea/2016/BTSF/05.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV80531200 Υπηρεσίες τεχνικής εκπαίδευσης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Κατά τη διάρκεια της πρώτης φάσης, θα διοργανωθούν συνολικά 12 συνεδρίες κατάρτισης με συνολικό αριθμό 360 συμμετεχόντων για το σύνολο του προγράμματος κατάρτισης. Σε κάθε εργαστήριο θα πρέπει να παρίσταται μια μικτή ομάδα συμμετεχόντων με αρμοδιότητες ελέγχου των προσμείξεων σε ζωοτροφές και τρόφιμα. Το ίδιο πρόγραμμα κατάρτισης πρέπει να υλοποιηθεί κατά τη δεύτερη φάση της σύμβασης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 1 760 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Υλοποίηση δραστηριοτήτων κατάρτισης.