Υπηρεσίες - 288060-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Αξιολόγηση των επιπτώσεων της χρήσης γης, του κλίματος και της βιοποικιλότητας των εθνικών σχεδίων ενέργειας και κλίματος (NECP - National Energy and Climate Plans) και των εθνικών στρατηγικών και σχεδίων δράσης για τη βιοποικιλότητα (NBSAPs - National Biodiversity Strategies and Action Plans) από την ΕΕ και τα κράτη μέλη της
2020/S 119-288060
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αξιολόγηση των επιπτώσεων της χρήσης γης, του κλίματος και της βιοποικιλότητας των εθνικών σχεδίων ενέργειας και κλίματος (NECP - National Energy and Climate Plans) και των εθνικών στρατηγικών και σχεδίων δράσης για τη βιοποικιλότητα (NBSAPs - National Biodiversity Strategies and Action Plans) από την ΕΕ και τα κράτη μέλη της
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0014
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Με βάση την εκτίμηση της ΕΕ για σενάρια πολιτικής αναφοράς για την κλιματική αλλαγή και την εκτίμηση των μακροπρόθεσμων επιπτώσεων της στρατηγικής εκπομπών, αυτή η σύμβαση παροχής υπηρεσιών θα αξιολογήσει τις πιθανές επιπτώσεις των πολιτικών χρήσης γης στο κλίμα και τη βιοποικιλότητα και τις υπηρεσίες οικοσυστημάτων έως το 2030 και το 2050, όπως πρότειναν τα κράτη μέλη στα εθνικά σχέδια ενέργειας και κλίματος, τα εθνικά προγράμματα δράσης δασοκομίας και τις εθνικές στρατηγικές και τα σχέδια δράσης για τη βιοποικιλότητα.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αξιολόγηση των επιπτώσεων της χρήσης γης, του κλίματος και της βιοποικιλότητας των εθνικών σχεδίων ενέργειας και κλίματος (NECP) και των εθνικών στρατηγικών και σχεδίων δράσης για τη βιοποικιλότητα (NBSAPs) από την ΕΕ και τα κράτη μέλη της.
288060-2020 - CompetitionBelgium-Brussels: Assessing Land Use, Climate and Biodiversity Impacts of National Energy and Climate Plans (NECPs) and National Biodiversity Strategies and Action Plans (NBSAPs) from the EU and its Member States
Contract notice
Services
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Assessing Land Use, Climate and Biodiversity Impacts of National Energy and Climate Plans (NECPs) and National Biodiversity Strategies and Action Plans (NBSAPs) from the EU and its Member States
Reference number: ENV/2020/OP/0014
II.1.2.
Main CPV code 90700000 Environmental services
II.1.4.
Short description
Building on the EU assessment of reference policy scenarios for climate change and long term emission strategy impact assessment, this service contract will evaluate the potential effects of land-use policies on climate and biodiversity and ecosystem services to 2030 and 2050 as proposed by Member States in their NECPs, NFAPs and NBSAPs.
II.1.5.
Estimated total value Value excluding VAT: 1 000 000,00 EUR
II.1.6.
Information about lots This contract is divided into lots: no
Main site or place of performance:
The contractor's premises.
II.2.4.
Description of the procurement
Assessing land use, climate and biodiversity impacts of National Energy and Climate Plans (NECPs) and National Biodiversity Strategies and Action Plans (NBSAPs) from the EU and its member states.
Belgija-Briuselis: Integruoto nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano ir ES ir jos valstybių narių nacionalinių biologinės įvairovės strategijų bei veiksmų planų poveikio žemės naudojimui, klimato kaitai ir biologinei įvairovei vertinimas
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Integruoto nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano ir ES ir jos valstybių narių nacionalinių biologinės įvairovės strategijų bei veiksmų planų poveikio žemės naudojimui, klimato kaitai ir biologinei įvairovei vertinimas
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0014
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Remiantis ES standartinių politikos scenarijų dėl klimato kaitos ir ilgalaikės išmetamųjų teršalų strategijos poveikio vertinimu pagal šią paslaugų pirkimo sutartį bus vertinamas potencialus poveikis žemės naudojimo politikai, susijusiai su klimatu ir biologine įvairove bei ekosistemos paslaugomis 2030–2050 m., kaip valstybės narės siūlo savo integruoto nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų planuose, NFAP ir nacionalinėse biologinės įvairovės strategijose bei veiksmų planuose.
II.1.5)Numatoma bendra vertėVertė be PVM: 1 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Integruoto nacionalinio energetikos ir klimato srities veiksmų plano ir nacionalinių biologinės įvairovės strategijų bei ES ir jos valstybių narių veiksmų planų poveikio žemės naudojimui, klimato kaitai ir biologinei įvairovei vertinimas.