Υπάρχει ένα σφάλμα (bug) που επηρεάζει τον τρόπο με τον οποίο εμφανίζονται οι URL στις προκηρύξεις μέσω ηλεκτρονικών εντύπων. Εργαζόμαστε για την επίλυση του προβλήματος. Στο μεταξύ, σας προτείνουμε να αφαιρέσετε το κόμμα (ή οποιονδήποτε άλλο ειδικό χαρακτήρα) που εμφανίζεται στο τέλος του URL. Σας ζητούμε συγγνώμη για τις δυσάρεστες συνέπειες που ενδεχομένως αυτό σας προκαλεί.
Υπηρεσίες - 314980-2020
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Αξιολόγηση των μέτρων που καθιερώθηκαν στις ζώνες ειδικής προστασίας (Special Protection Areas), καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους
2020/S 129-314980
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Αξιολόγηση των μέτρων που καθιερώθηκαν στις ζώνες ειδικής προστασίας (Special Protection Areas), καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0023
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σκοπός της παρούσας σύμβασης είναι η αξιολόγηση της ποιότητας των «ειδικών μέτρων διατήρησης» που θεσπίζονται στις ζώνες ειδικής προστασίας, καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους όσον αφορά την προστασία και τη διατήρηση του οικοτόπου των πτηνών, προκειμένου να διασφαλιστεί η επιβίωση και η αναπαραγωγή τους στην περιοχή κατανομής τους. Η μελέτη θα επικεντρωθεί σε δείγμα 10 ΖΕΠ ανά κράτος μέλος, το οποίο θα επιλεγεί ως μέρος της σύμβασης.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 250 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
73210000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα έρευνας
90710000 Διαχείριση περιβάλλοντος
90711500 Περιβαλλοντική παρακολούθηση, εκτός αυτής που προορίζεται για κατασκευαστικά έργα
90720000 Προστασία του περιβάλλοντος
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Αξιολόγηση των μέτρων που καθιερώθηκαν στις ζώνες ειδικής προστασίας (Special Protection Areas), καθώς και της αποτελεσματικότητάς τους.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Assessment of the Measures Established in Special Protection Areas and their Effectiveness
Reference number: ENV/2020/OP/0023
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The aim of this contract is to assess the quality of the ‘special conservation measures’ established in special protection areas, as well as their effectiveness in terms of protection and conservation of the birds’ habitat in order to ensure their survival and reproduction in their area of distribution. The study will focus on a sample of 10 SPAs per Member State, to be chosen as part of the contract.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 250 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
73210000 Research consultancy services
90710000 Environmental management
90711500 Environmental monitoring other than for construction
90720000 Environmental protection
II.2.4)Description of the procurement:
Assessment of the measures established in special protection areas and their effectiveness.