Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:Αριθμός αναφοράς: PMO/2022/RP/0005
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV66510000 Υπηρεσίες ασφάλισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
1. Ασφάλιση έναντι των κινδύνων ατυχήματος, επαγγελματικής ασθένειας και θανάτου λόγω φυσικών αιτίων του εν ενεργεία προσωπικού,
2. Ασφάλιση έναντι του κινδύνου ατυχήματος για συντρόφους/συζύγους, εξαρτώμενα μέλη του εν ενεργεία προσωπικού που έχουν τοποθετηθεί σε τρίτη χώρα εκτός της ΕΕ.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 136 500 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: ναι
Μπορούν να υποβληθούν προσφορές για μέγιστο αριθμό τμημάτων: 2
II.2)Περιγραφή
II.2.1)Τίτλος:Αριθμός τμήματος: 1
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV66510000 Υπηρεσίες ασφάλισης
66512100 Υπηρεσίες ασφάλισης ατυχημάτων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Ασφάλιση έναντι των κινδύνων ατυχήματος, επαγγελματικής ασθένειας και θανάτου λόγω φυσικών αιτίων του εν ενεργεία προσωπικού.
II.2.1)Τίτλος:
Ασφάλιση ατυχημάτων για εξαρτώμενα μέλη
Αριθμός τμήματος: 2
Ασφάλιση έναντι του κινδύνου ατυχήματος για συντρόφους/συζύγους και εξαρτώμενα μέλη του εν ενεργεία προσωπικού που έχουν τοποθετηθεί σε τρίτη χώρα εκτός της ΕΕ.
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:Reference number: PMO/2022/RP/0005
II.1.2)Main CPV code66510000 Insurance services
II.1.4)Short description:
1. Insurance against the risks of accident, occupational disease and death from natural causes of staff members in active service;
2. Insurance against the risk of accident for partners/spouses, dependent members of staff in active service posted in a third country outside the EU.
II.1.5)Estimated total valueValue excluding VAT: 136 500 000.00 EUR
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for maximum number of lots: 2
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)66510000 Insurance services
66512100 Accident insurance services
II.2.4)Description of the procurement:
Insurance against the risks of accident, occupational disease and death from natural causes of staff members in active service.
II.2.1)Title:
Accident Insurance for Dependent Members
Lot No: 2
Insurance against the risk of accident for partners/spouses and dependent members of staff in active service posted in a third country outside the EU.
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Assigurazzjoni fuq l-Inċidenti
Numru ta' referenza: PMO/2022/RP/0005
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV66510000 Servizzi ta' assigurazzjoni
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
1. Assigurazzjoni kontra r-riskji ta’ inċident, mard ikkaġunat mix-xogħol u mewt minn kawżi naturali tal-membri tal-persunal f’servizz attiv;
2. Assigurazzjoni kontra r-riskju ta’ inċident għall-imsieħba/konjuġi, membri dipendenti tal-persunal f’servizz attiv stazzjonati f’pajjiż terz barra mill-UE.
II.1.5)Stima tal-valur totaliValur mingħajr VAT: 136 500 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijietDan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal l-ogħla għadd ta' lottijiet: 2
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK66510000 Servizzi ta' assigurazzjoni
66512100 Servizzi ta' l-assigurazzjoni f'każ ta' inċidenti
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Assigurazzjoni kontra r-riskji ta’ inċident, mard ikkaġunat mix-xogħol u mewt minn kawżi naturali tal-membri tal-persunal f’servizz attiv.
Assigurazzjoni tal-Inċidenti għal Membri Dipendenti
Nru tal-lott: 2
Assigurazzjoni kontra r-riskju ta’ inċident għall-imsieħba/konjuġi u l-membri dipendenti tal-persunal f’servizz attiv stazzjonati f’pajjiż terz barra mill-UE.
Regulamento (UE, Euratom) n. ° 2018/1046
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:Número de referência: PMO/2022/RP/0005
II.1.2)Código CPV principal66510000 Serviços de seguros
II.1.4)Descrição resumida:
1. Seguro contra os riscos de acidente, doença profissional e morte por causas naturais dos membros do pessoal em serviço ativo;
2. Seguro contra o risco de acidente para parceiros/cônjuges, membros do pessoal em serviço ativo destacado num país terceiro fora da UE.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 136 500 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: sim
Podem ser apresentadas propostas para número máximo de lotes: 2
II.2)Descrição
II.2.1)Título:Lote n.º: 1
II.2.2)Código(s) CPV adicional(is)66510000 Serviços de seguros
66512100 Serviços de seguros de acidentes
II.2.4)Descrição do concurso:
Seguro contra os riscos de acidente, doença profissional e morte por causas naturais dos membros do pessoal em serviço ativo.
II.2.1)Título:
Seguro de acidentes para membros dependentes
Lote n.º: 2
Seguro contra o risco de acidente para parceiros/cônjuges e dependentes membros do pessoal em serviço ativo destacados num país terceiro fora da UE.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:Referenčné číslo: PMO/2022/RP/0005
II.1.2)Hlavný kód CPV66510000 Poisťovacie služby
II.1.4)Stručný opis:
1. poistenie proti rizikám úrazu, choroby z povolania a smrti z prirodzených príčin zamestnancov v aktívnom služobnom pomere;
2. Poistenie proti riziku nehôd pre partnerov/osoby, nezaopatrených zamestnancov v aktívnych službách vyslaných do tretej krajiny mimo EÚ.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 136 500 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: áno
Ponuky možno predkladať na maximálny počet častí: 2
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV66510000 Poisťovacie služby
66512100 Úrazové poistenie
II.2.4)Opis obstarávania:
Poistenie proti rizikám nehôd, chorôb z povolania a smrti z prirodzených príčin zamestnancov v aktívnom služobnom pomere.
II.2.1)Názov:
Úrazové poistenie nezaopatrených osôb
Časť č.: 2
Poistenie proti riziku nehôd pre partnerov/osoby a nezaopatrených zamestnancov v aktívnom služobnom pomere vyslaných do tretej krajiny mimo EÚ.