Υπηρεσίες - 378792-2019
Λουξεμβούργο-Λουξεμβούργο: ΕΤΕπ - Συμβουλευτικές Υπηρεσίες Σχεδιασμού, Εκτελεστικά Προγράμματα Οργάνωσης και Παράδοσης για την διεύρυνση της επιρροής, διαδικτυακά σεμινάρια και σεμινάρια συμπαραγωγής (Pitching) για τους Αποφοίτους του Sit
2019/S 154-378792
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Συμβουλευτικές Υπηρεσίες Σχεδιασμού, Εκτελεστικά Προγράμματα Οργάνωσης και Παράδοσης για την διεύρυνση της επιρροής, διαδικτυακά σεμινάρια και σεμινάρια συμπαραγωγής (Pitching) για τους Αποφοίτους του Sit
Αριθμός αναφοράς: CFT-1544
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79400000 Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Συμβουλευτικές υπηρεσίες για τη στήριξη της διεύρυνσης της κορυφαίας πρωτοβουλίας του Ινστιτούτου ΕΤΕπ: της διοργάνωσης κοινωνικής καινοτομίας (Social Innovation Tournament - SIT), μέσω: - του σχεδιασμού, της οργάνωσης και της υλοποίησης ενός εκτελεστικού προγράμματος SIT για την διεύρυνση της επιρροής,
— Σχεδιασμός, ανάπτυξη και παράδοση διαδικτυακών σεμιναρίων για το δίκτυο αποφοίτων SIT,
— Σχεδιασμός, ανάπτυξη και παράδοση σεμιναρίων συμπαραγωγής (Pitching) για το πρόγραμμα Impact venture fair (IVF).
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 275 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
80500000 Υπηρεσίες κατάρτισης
80511000 Υπηρεσίες επιμόρφωσης προσωπικού
80510000 Υπηρεσίες κατάρτισης εμπειρογνωμόνων
80521000 Υπηρεσίες προγραμμάτων κατάρτισης
92312212 Υπηρεσίες σχετιζόμενες με την προετοιμασία εκπαιδευτικών εγχειριδίων
79410000 Υπηρεσίες παροχής επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Η Ευρωπαϊκή Τράπεζα αναζητά έναν πάροχο υπηρεσιών με εμπειρία εργασίας σε περιβάλλον της ΕΕ, σχετικά με την ανάπτυξη προσαρμοσμένης κατάρτισης, στην αγγλική γλώσσα. Ο τριπλός στόχος της σύμβασης περιγράφεται παρακάτω:
Α. Σχεδιασμός, οργάνωση και παράδοση ενός εκτελεστικού προγράμματος διεύρυνσης της επιρροής του SIT:
— σχεδιασμός, οργάνωση και παράδοση ετήσιου εκτελεστικού προγράμματος διεύρυνσης της επιρροής του SIT. Οι εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν το 2020, το 2021 και το 2022.
Β. — Σχεδιασμός/ανάπτυξη και παράδοση διαδικτυακών σεμιναρίων για το δίκτυο αποφοίτων SIT:
- ανάπτυξη διαδικτυακών σεμιναρίων για το δίκτυο αποφοίτων SIT. Τα σεμινάρια μπορούν να έχουν τη μορφή παρουσίασης, συζήτησης, επίδειξης ή διδασκαλίας,
— παράδοση περίπου 24 διαδικτυακών σεμιναρίων κατά τη διάρκεια της συμφωνίας-πλαίσιο, με διάρκεια, κατά προσέγγιση, 1 ώρα ανά σεμινάριο, για τα μέλη του δικτύου αποφοίτων SIT, καθώς και για άλλους συμμετέχοντες που θα αποφασιστεί σε συμφωνία με το ινστιτούτο.
Γ. Σχεδιασμός/ανάπτυξη και παράδοση σεμιναρίων συμπαραγωγής (Pitching) για το πρόγραμμα Impact venture fair (IVF)
Σχεδιασμός και παράδοση σεμιναρίων συμπαραγωγής (Pitching) για όλους τους συμμετέχοντες (μέγιστος αριθμός 12) στην εκδήλωση Impact ventures fair (όπως περιγράφεται στο Τμήμα 1C του Παραρτήματος Α των τεχνικών προδιαγραφών). (Τα σεμινάρια αυτά δεν πρέπει να συγχέονται με και πρέπει να διαχωρίζονται από την ενότητα τεχνικών pitching που περιλαμβάνεται στο εκτελεστικό πρόγραμμα διεύρυνσης της επιρροής). Η εκπαίδευση pitching θα περιλαμβάνει μια συνάντηση (ελάχιστης διάρκειας μισής ημέρας) στην οποία θα λάβουν μέρος όλοι οι συμμετέχοντες και επιπλέον τουλάχιστον 2 ώρες διαδικτυακής κατάρτισης ανά συμμετέχοντα. Αυτή η εκπαίδευση θα πρέπει να πραγματοποιηθεί οποιαδήποτε στιγμή μεταξύ του εκτελεστικού προγράμματος διεύρυνσης της επιρροής του SIT και του Impact ventures fair.
We are happy to announce that the new version of the TED portal is going live on 29.01.2024 (indicative date - to be confirmed!) Interested in discovering the new functionalities, improvements and impact on the users? We invite you to visit our article and find out more about the main new changes and functionalities.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Services - 378792-2019
Luxembourg-Luxembourg: EIB - Consultancy Services to Design, Organise and Deliver Scaling Impact Executive Programmes, Webinars and Pitching Trainings for the Sit Alumni
Contract notice
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Consultancy Services to Design, Organise and Deliver Scaling Impact Executive Programmes, Webinars and Pitching Trainings for the Sit Alumni
Reference number: CFT-1544
II.1.2)Main CPV code
79400000 Business and management consultancy and related services
II.1.4)Short description:
Consultancy services to support the scaling up of the EIB Institute flagship initiative: the Social Innovation Tournament (SIT), through: — the design, organization and delivery of a SIT scaling impact executive programme,
— the design, development and delivery of webinars for the SIT alumni network,
— the design, development and delivery of pitching training for Impact ventures fair (IVF).
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 275 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)
80500000 Training services
80511000 Staff training services
80510000 Specialist training services
80521000 Training programme services
92312212 Services related to the preparation of training manuals
79410000 Business and management consultancy services
II.2.4)Description of the procurement:
The EU Bank is seeking a service provider with experience of working in an EU environment in the development, in English, of customised training. The threefold objective of the procurement is described below:
A. Design, organise and deliver a SIT scaling impact executive programme:
— design, organisation and delivery of a yearly SIT scaling impact executive programme. The events will take place in 2020, 2021 and 2022.
B. Design/develop and deliver webinars for the SIT alumni network:
— development of webinar courses for the SIT alumni network. The webinars can be in the form of a presentation, discussion, demonstration, or instruction session,
— delivery of approximately 24 webinar courses over the duration of the framework agreement, with an approximate duration of 1 hour per webinar, to the SIT alumni network members, and other participants to be decided in agreement with the institute.
C. Design/develop and deliver pitching training for Impact ventures fair (IVF)
— design and deliver pitching training (not to be confused with, and separate from, the pitching techniques module included in the scaling impact executive programme) for all (12 maximum) participants in the Impact ventures fair (described in Section 1 C. of Annex A Technical Specifications). The pitching training will include a session (minimum duration of one half-day) attended by all the participants and at least 2 hours of on-line training per participant. This training should occur at any time between the SIT scaling impact executive programme and the Impact ventures fair.
Tá áthas orainn a fhógairt go mbeidh an leagan nua de thairseach TED ag dul beo an 29.01.2024 (dáta táscach - le deimhniú!) An bhfuil spéis agat eolas a fháil faoi na feidhmiúlachtaí nua, na feabhsuithe nua agus an tionchar ar na húsáideoirí? Tugaimid cuireadh duit cuairt a thabhairt ar ár n-alt agus tuilleadh eolais a fháil faoi na príomhathruithe nua agus na príomhfheidhmiúlachtaí nua.
You may get an error message when trying to access the notices listed hereafter. If that is the case, please use the alternative links provided below. We are working on solving the problem. We apologize for the inconvenience.
716246-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:716246-2023:PDFS:FI:HTML
719591-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML
724690-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:724690-2023:PDFS:FI:HTML
731050-2023 - https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:731050-2023:PDFS:FI:HTML
You may also use the following structure to build the URL of the notices concerned:
https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:NNNNNN-2023:PDFS:LL:HTML, (example: https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:719591-2023:PDFS:FI:HTML), but please bear in mind that only the original language version of the notice is available