Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Υπηρεσίες - 418723-2016
Ιταλία-Πάρμα: Εξωτερική ανάθεση υπηρεσιών λογιστικού ελέγχου
2016/S 230-418723
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Εξωτερική ανάθεση υπηρεσιών λογιστικού ελέγχου.
Αριθμός αναφοράς: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79212000 Υπηρεσίες διαχειριστικού ελέγχου
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η παροχή εξειδικευμένων γνώσεων στον τομέα των λογιστικών ελέγχων και εμπειρογνωμοσύνης για διάφορα θέματα για τα οποία κάθε οργανισμός της ΕΕ ενδέχεται να αποφασίσει τη διενέργεια λογιστικών ελέγχων, μετά από τον προσδιορισμό αναγκών για τη διενέργεια επιπρόσθετων λογιστικών ελέγχων συμπληρωματικά ως προς τις δραστηριότητες που εκτελούνται από θεσμικούς εσωτερικούς και εξωτερικούς ελεγκτές.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Όπως αναφέρεται λεπτομερώς στα έγγραφα διαγωνισμού.
Ajánlati/részvételi felhívás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Auditálási szolgáltatások kiszervezése.
Hivatkozási szám: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Fő CPV-kód79212000 Könyvvizsgálói szolgáltatások
II.1.4)Rövid meghatározás:
A szerződés tárgya auditálási szakismeretek és szakértelem biztosítása az egyes uniós ügynökségek által a további auditálási igények azonosítása alapján auditálásra kijelölt különböző témákban, kiegésztendő az intézmények belső és külső auditorai által végrehajtott tevékenységeket.
II.1.5)Becsült teljes érték vagy nagyságrendÉrték áfa nélkül: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Részekre vonatkozó információkA beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Lásd a közbeszerzési dokumentációt.
Base giuridica:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Esternalizzazione dei servizi di audit.
Numero di riferimento: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Codice CPV principale79212000 Servizi di verifica contabile
II.1.4)Breve descrizione:
L'oggetto dell'appalto è la fornitura di competenze e conoscenze specializzate nell'ambito dell'audit su vari temi che ogni agenzia dell'UE può decidere di sottoporre ad audit in seguito all'individuazione di esigenze supplementari di audit che integrino le attività eseguite da revisori istituzionali esterni e interni.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Come specificato nei documenti di gara.
Servizzi - 418723-2016
l-Italja-Parma: L-għoti lil terzi ta' servizzi ta' awditjar
Avviż dwar kuntratt
Servizzi
Il-bażi ġuridika:
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
L-għoti lil terzi ta' servizzi ta' awditjar.
Numru ta' referenza: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
79212000 Servizzi ta' l-awditjar
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
Is-suġġett tal-kuntratt hu l-provvista ta' għarfien u kompetenza speċjalizzata fl-awditjar fis-suġġetti differenti li kull aġenzija tal-UE tista' tiddeċiedi li tivverifika bħala riżultat tal-identifikazzjoni ta' ħtiġijiet addizzjonali fl-awditjar li jikkumplimentaw l-attivitajiet imwettqa mill-awdituri istituzzjonali interni u esterni.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: le
II.2)Deskrizzjoni
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Kif iddettaljat fid-dokumenti tal-ksib.
Aankondiging van een opdracht
Rechtsgrond:
Richtlijn 2014/24/EU
II.1)Omvang van de aanbesteding
II.1.1)Benaming:
Uitbesteding van auditdiensten.
Referentienummer: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)CPV-code hoofdcategorie79212000 Auditdiensten
II.1.4)Korte beschrijving:
De opdracht behelst het leveren van gespecialiseerde auditkennis en -deskundigheid op het gebied van de verschillende onderwerpen die elk EU-agentschap wil laten auditen als gevolg van het bepalen van een aanvullende behoefte aan auditing en ter aanvulling van de activiteiten die door institutionele interne en externe accountants worden uitgevoerd.
II.1.5)Geraamde totale waardeWaarde zonder btw: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Inlichtingen over percelenVerdeling in percelen: neen
II.2)Beschrijving
II.2.4)Beschrijving van de aanbesteding:
Zoals beschreven in de aanbestedingsstukken.
Podstawa prawna:
Dyrektywa 2014/24/UE
II.1)Wielkość lub zakres zamówienia
II.1.1)Nazwa:Numer referencyjny: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Główny kod CPV79212000 Usługi audytu
II.1.4)Krótki opis:
Przedmiotem zamówienia jest zapewnienie wiedzy specjalistycznej w dziedzinie audytu oraz wiedzy fachowej w różnych obszarach, w odniesieniu do których poszczególne agencje UE mogą podjąć decyzję o przeprowadzeniu audytu w wyniku zidentyfikowania dodatkowych potrzeb w zakresie audytu uzupełniających działania przeprowadzane przez instytucjonalnych audytorów wewnętrznych i zewnętrznych.
II.1.5)Szacunkowa całkowita wartośćWartość bez VAT: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informacje o częściachTo zamówienie podzielone jest na części: nie
II.2)Opis
II.2.4)Opis zamówienia:
Jak określono w dokumentach zamówienia.
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Subcontratação de serviços de auditoria.
Número de referência: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Código CPV principal79212000 Serviços de auditoria
II.1.4)Descrição resumida:
O objeto do contrato consiste na disponibilização de conhecimentos especializados de auditoria e especialização nos diferentes tópicos que cada agência da UE pode decidir auditar em resultado da identificação de necessidades de auditoria adicionais que complementam as atividades executadas por auditores externos e internos institucionais.
II.1.5)Valor total estimadoValor sem IVA: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informação sobre os lotesContrato dividido em lotes: não
II.2)Descrição
II.2.4)Descrição do concurso:
Tal como indicado na documentação do concurso.
Temei juridic:
Directiva 2014/24/UE
II.1)Obiectul achiziţiei
Externalizare de servicii de auditare.
Număr de referinţă: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Cod CPV principal79212000 Servicii de auditare
II.1.4)Descriere succintă:
Obiectul contractului constă în punerea la dispoziție de cunoștințe și de competențe specializate privind diferite domenii pe care fiecare agenție a UE poate decide să le auditeze ca urmare a identificării unor nevoi de audit suplimentare care să completeze activitățile realizate de auditorii instituționali interni și externi.
II.1.5)Valoarea totală estimatăValoare fără TVA: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informații privind loturileContractul este împărțit în loturi: nu
II.2)Descriere
II.2.4)Descrierea achiziţiei publice:
Astfel cum se detaliază în dosarul licitației.
Služby - 418723-2016
Taliansko-Parma: Externé zabezpečenie audítorských služieb
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Služby
Právny základ:
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Externé zabezpečenie audítorských služieb.
Referenčné číslo: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Hlavný kód CPV
79212000 Audítorské služby
II.1.4)Stručný opis:
Predmetom zákazky je poskytnutie odborných audítorských znalostí a expertízy v rôznych tematikách, v súvislosti s ktorými sa môže každá agentúra EÚ rozhodnúť vykonať audit následkom určenia dodatočných audítorských potrieb na doplnenie činností, ktoré vykonajú externí a interní inštitucionálni audítori.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnota
Hodnota bez DPH: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiach
Táto zákazka sa delí na časti: nie
II.2.4)Opis obstarávania:
Ako sa podrobne uvádza v súťažných podkladoch.
Pravna podlaga:
Direktiva 2014/24/EU
II.1)Obseg naročila
II.1.1)Naslov:
Zunanje izvajanje storitev revizije.
Referenčna številka dokumenta: OC/EFSA/LRA/2016/01.
II.1.2)Glavna koda CPV79212000 Revizorske storitve
II.1.4)Kratek opis:
Predmet naročila je zagotavljanje specialističnega strokovnega znanja o revizijah na različnih področjih, ki so lahko predmet revizije posamezne agencije EU zaradi potreb po dodatni reviziji za dopolnitev dejavnosti, ki jih izvajajo notranji in zunanji institucionalni revizorji.
II.1.5)Ocenjena skupna vrednostVrednost brez DDV: 3 432 000.00 EUR
II.1.6)Informacije o sklopihNaročilo je razdeljeno na sklope: ne
II.2.4)Opis javnega naročila:
Kakor je opredeljeno v razpisni dokumentaciji.