Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Κατασκευή νέου κτιρίου 75f-INS3L
Αριθμός αναφοράς: JRC/IPR/2019/OP/1956
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Η πρόσκληση υποβολής προσφορών αφορά την κατασκευή ενός ολοκαίνουργιου κτιρίου το οποίο θα φιλοξενεί δραστηριότητες έρευνας και κατάρτισης στον τομέα της πυρηνικής ασφάλειας, της προστασίας και της τυποποίησης της έρευνας και των δραστηριοτήτων κατάρτισης. Περιλαμβάνει έργα πολιτικού μηχανικού (προκατασκευασμένα και επιτόπια έργα) καθώς και συναφή μηχανικά και ηλεκτρικά συστήματα (συμπεριλαμβάνονται οι ηλιακοί συλλέκτες). Ο εγκεκριμένος εκτελεστικός σχεδιασμός λαμβάνει ήδη υπόψη τις περιβαλλοντικές πτυχές που σχετίζονται με τις απαιτήσεις ενεργειακής απόδοσης και τις αντίστοιχες συναφείς πτυχές, όπως η επιλογή των δομικών υλικών.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξίαΑξία χωρίς ΦΠΑ: 2 300 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων
45100000 Εργασίες προπαρασκευής εργοταξίων
45200000 Εργασίες για ολόκληρες κατασκευές ή μέρη κατασκευών και έργα πολιτικού μηχανικού
45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων
45400000 Εργασίες αποπεράτωσης κτιρίων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Base giuridica:
Regolamento (UE, Euratom) n. 2018/1046
II.1)Entità dell'appalto
II.1.1)Denominazione:
Costruzione di nuovo edificio 75f-INS3L
Numero di riferimento: JRC/IPR/2019/OP/1956
II.1.2)Codice CPV principale45210000 Lavori generali di costruzione di edifici
II.1.4)Breve descrizione:
Il bando di gara riguarda la costruzione di un nuovo edificio che ospiterà attività di ricerca e formazione in materia di sicurezza e protezione nucleare e standardizzazione. Ciò include lavori di costruzione civile (prefabbricati e lavori in loco) e relativi sistemi meccanici ed elettrici (pannelli solari inclusi). Il progetto esecutivo approvato prende già in considerazione gli aspetti ambientali relativi ai requisiti di efficienza energetica ed i relativi aspetti connessi come la scelta dei materiali da costruzione.
II.1.5)Valore totale stimatoValore, IVA esclusa: 2 300 000.00 EUR
II.1.6)Informazioni relative ai lottiQuesto appalto è suddiviso in lotti: no
II.2)Descrizione
II.2.2)Codici CPV supplementari45210000 Lavori generali di costruzione di edifici
45100000 Lavori di preparazione del cantiere edile
45200000 Lavori per la costruzione completa o parziale e ingegneria civile
45300000 Lavori di installazione di impianti in edifici
45400000 Lavori di completamento degli edifici
II.2.4)Descrizione dell'appalto:
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania
Právny základ:
Nariadenie (EÚ, Euratom) č. 2018/1046
II.1)Rozsah obstarávania
II.1.1)Názov:
Výstavba novej budovy 75f-INS3L
Referenčné číslo: JRC/IPR/2019/OP/1956
II.1.2)Hlavný kód CPV45210000 Stavebné práce na stavbe budov
II.1.4)Stručný opis:
Výzva na predkladanie ponúk sa týka výstavby úplne novej budovy, v ktorej budú prebiehať výskumné a školiace činnosti v oblasti jadrovej bezpečnosti, ochrany a normalizácie. Pozostáva zo stavebných prác (montážne práce a práce na mieste) ako aj prác na súvisiacich mechanických a elektrických systémoch (vrátane solárnych panelov). Schválený vykonávací návrh už zohľadňuje environmentálne aspekty súvisiace s požiadavky na energetickú účinnosť a príslušné aspekty spojené s možnosťou výberu stavebných materiálov.
II.1.5)Celková odhadovaná hodnotaHodnota bez DPH: 2 300 000.00 EUR
II.1.6)Informácie o častiachTáto zákazka sa delí na časti: nie
II.2)Opis
II.2.2)Dodatočné kódy CPV45210000 Stavebné práce na stavbe budov
45100000 Príprava staveniska
45200000 Práce na kompletnej alebo čiastočnej stavbe a práce inžinierskych stavieb
45300000 Stavebno-inštalačné práce
45400000 Kompletizačné (dokončovacie) práce
II.2.4)Opis obstarávania: