Υπηρεσίες - 458553-2019
Βέλγιο-Βρυξέλλες: Φόρουμ Ενδιαφερομένων για τη Διεθνή Διακυβέρνηση των Ωκεανών
2019/S 189-458553
Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Φόρουμ Ενδιαφερομένων για τη Διεθνή Διακυβέρνηση των Ωκεανών
Αριθμός αναφοράς: EASME/EMFF/2018/026
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79421000 Υπηρεσίες διαχείρισης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Πρόκειται για πρόσκληση υποβολής προσφορών, υπό μορφή ανοικτής διαδικασίας, η οποία δρομολογείται με σκοπό τη σύναψη σύμβασης παροχής υπηρεσιών προκειμένου να επιλεγεί ένας πάροχος υπηρεσιών για τη σύσταση και τη λειτουργία μιας "γραμματείας" που θα καθιερώσει τακτικό διάλογο μεταξύ των ομάδων ενδιαφερόμενων στον τομέα αυτό της διεθνούς διακυβέρνησης των ωκεανών. Στόχος αυτών των υπηρεσιών είναι η συγκέντρωση αντιπροσώπων, επαγγελματιών και εμπειρογνωμόνων από συναφείς ομάδες φορέων και ενδιαφερομένων. Επιπλέον, θα υποστηρίξει την παρακολούθηση της ατζέντας της Διεθνούς Διακυβέρνησης των Ωκεανών (IOG) και θα καθιερώσει τακτικό διάλογο σχετικά με τις προσπάθειες της ΕΕ για τη βελτίωση της διεθνούς διακυβέρνησης των ωκεανών.
Οι υπηρεσίες που θα παρασχεθούν από τον ανάδοχο περιγράφονται λεπτομερέστερα στη συγγραφή υποχρεώσεων στο τμήμα 1.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV
79421200 Υπηρεσίες μελέτης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
79421100 Υπηρεσίες επίβλεψης έργων, εκτός από εργασίες κατασκευής
71248000 Επίβλεψη έργων και τεκμηρίωση
71242000 Προετοιμασία έργων και σχεδίων, εκτίμηση δαπανών
79952000 Υπηρεσίες εκδηλώσεων
55520000 Υπηρεσίες τροφοδοσίας
79419000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα εκτιμήσεων
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης: