Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 966/2012
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:Αριθμός αναφοράς: EMSA/OP/20/2018
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV39130000 Έπιπλα γραφείων
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Ο στόχος του παρόντος διαγωνισμού είναι η σύναψη μιας σύμβασης-πλαισίου με έναν ανάδοχο για την προμήθεια επίπλων (τυπικά και εργονομικά μοντέλα) καθώς και για την παροχή συναφών υπηρεσιών, δηλ.:
— συντήρηση των υπαρχόντων επίπλων,
— παράδοση,
— έξοδα μεταφοράς και εφαρμοστέες ασφαλίσεις,
— υπηρεσίες εγκατάστασης,
— εκκένωση των συσκευασιών,
— επίδειξη της σωστής χρήσης,
— εργονομική αξιολόγηση, εάν απαιτείται, και εγγύηση, για τις εγκαταστάσεις της EMSA.
Anuncio relativo a modificaciones o información adicional
Base jurídica:
Reglamento (UE, Euratom) n ° 966/2012
II.1)Ámbito de la contratación
II.1.1)Denominación:Número de referencia: EMSA/OP/20/2018
II.1.2)Código CPV principal39130000 Muebles de oficina
II.1.4)Breve descripción:
El objetivo de la presente licitación consiste en celebrar un contrato marco con un único contratista para el suministro de mobiliario (modelos estándar y ergonómicos) así como para la prestación de servicios relacionados, tales como:
— mantenimiento del mobiliario existente,
— entrega,
— gastos de transporte y seguros aplicables,
— servicios de instalación,
— eliminación de embalajes,
— demostración de uso adecuado,
— evaluación ergonómica si se requiere y garantía, para las instalaciones de la AESM.