Γνωστοποίηση για αλλαγές ή πρόσθετες πληροφορίες
Νομική βάση:
Οδηγία 2014/24/ΕΕ
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Τεχνική βοήθεια για την υλοποίηση του έργου αποκατάστασης της επαρχιακής οδού Μ1, στο Μαλάουι
Αριθμός αναφοράς: AA-001065-001
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV79400000 Υπηρεσίες παροχής γενικών επιχειρηματικών συμβουλών και συμβουλών σε θέματα διαχείρισης
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Σκοπός της τεχνικής βοήθειας είναι να υποστηρίξει την αρχή οδοποιίας του Μαλάουι στην αποδοτική και αποτελεσματική υλοποίηση του έργου αποκατάστασης της επαρχιακής οδού Μ1 και να ενισχύσει τη δυνατότητα διαχείρισης και υλοποίησης έργων της αρχής οδοποιίας. Η τεχνική βοήθεια θα καλύψει τους ακόλουθους τομείς: δημόσιες συμβάσεις, διαχείριση συμβάσεων / απαιτήσεων, σχεδιασμός, περιβαλλοντική και κοινωνική διαχείριση, μηχανισμό για την υλοποίηση καταγγελιών και παραπόνων, οδική ασφάλεια, επικοινωνία και υποβολή εκθέσεων, καθώς και βοήθεια για τον καθορισμό των πτυχών σχετικά με την ισότητα των φύλων.
Avviż għal tibdiliet jew informazzjoni addizzjonali
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Għajnuna Teknika biex Tiġi Appoġġjata l-Implimentazzjoni tal-Proġett ta' Riabilitazzjoni tat-Triq M1 fil-Malawi
Numru ta' referenza: AA-001065-001
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV79400000 Servizzi ta' l-amministrazzjoni tan-negozju u dawk relatati magħhom
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-iskop tal-għajnuna teknika (TA) se tkun li l-awtorità tat-toroq mill-Malawi tingħata appoġġ fl-implimentazzjoni effiċjenti u effettiva tal-proġett ta' riabilitazzjoni tat-triq M1 u li tissaħħaħ il-ħila ta' mmaniġġjar u implimentazzjoni tal-proġett tal-awtorità tat-toroq. It-TA se tkopri l-oqsma li ġejjin: il-ksib pubbliku, l-immaniġġjar tal-kuntratt/talba, id-disinn, l-immaniġġjar ambjentali u soċjali, l-applikazzjoni tal-mekkaniżmu ta' lmenti, is-sigurtà fit-toroq, il-komunikazzjoni u r-rappurtar, kif ukoll l-għajnuna fid-definizzjoni tal-aspetti tas-sessi.
Anúncio relativo a alterações ou de informação complementar
Base jurídica:
Diretiva 2014/24/UE
II.1)Quantidade ou âmbito do concurso
II.1.1)Título:
Assistência técnica para apoiar a implementação do projeto de reabilitação da estrada M1 de Maláui
Número de referência: AA-001065-001
II.1.2)Código CPV principal79400000 Serviços de consultoria em matéria comercial e de gestão e serviços conexos
II.1.4)Descrição resumida:
O objetivo da assistência técnica será apoiar a autoridade rodoviária do Maláui na implementação eficaz e eficiente do projeto de reabilitação da estrada M1 e reforçar as capacidades de gestão de projetos e implementação da autoridade rodoviária. A assistência técnica irá cobrir os domínios seguintes: contratos públicos, gestão dos contratos/pedidos, conceção, gestão ambiental e social, aplicação de mecanismo de reclamações e queixas, segurança rodoviária, comunicação e elaboração de relatórios, bem como assistência na definição de aspetos referentes ao género.)