Βέλγιο-Βρυξέλλες: Σύμβαση-πλαίσιο σχετικά με την επιστημονική και τεχνική βοήθεια για την εφαρμογή των νομοθεσιών σχετικά με τα χημικά προϊόντα για το REACH, το CLP, τη PIC και τα POPs
2020/S 217-528813
Γνωστοποίηση συναφθείσας σύμβασης
Αποτελέσματα της διαδικασίας σύναψης σύμβασης
Νομική βάση:
Κανονισμός (ΕΕ, Ευρατόμ) αριθ. 2018/1046
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Σύμβαση-πλαίσιο σχετικά με την επιστημονική και τεχνική βοήθεια για την εφαρμογή των νομοθεσιών σχετικά με τα χημικά προϊόντα για το REACH, το CLP, τη PIC και τα POPs
Αριθμός αναφοράς: ENV/2020/OP/0010
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Στόχος της σύμβασης-πλαίσιο θα είναι η παροχή στήριξης σε όλες τις πτυχές της εφαρμογής, της αναθεώρησης, και της μελλοντικής ανάπτυξης των νομοθεσιών σχετικά με τα χημικά προϊόντα για το REACH, το CLP, τη PIC και τα POPs.
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματαΗ παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.2)Επιπλέον κωδικός(-οί) CPV90700000 Περιβαλλοντικές υπηρεσίες
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Σύμβαση-πλαίσιο για την επιστημονική και τεχνική βοήθεια για την εφαρμογή των νομοθεσιών σχετικά με τα χημικά προϊόντα για το REACH, το CLP, τη PIC και τα POPs.
Belgium-Brussels: Framework Contract on Scientific and Technical Assistance for the Implementation of Chemicals Legislations on REACH, CLP, PIC and POPs
Results of the procurement procedure
Legal Basis:
Regulation (EU, Euratom) No 2018/1046
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Framework Contract on Scientific and Technical Assistance for the Implementation of Chemicals Legislations on REACH, CLP, PIC and POPs
Reference number: ENV/2020/OP/0010
II.1.2)Main CPV code90700000 Environmental services
II.1.4)Short description:
The objective of the framework contract will be to support all aspects of the implementation, review and future development of the chemicals legislations on REACH, CLP, PIC and POPs.
II.1.6)Information about lotsThis contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.2)Additional CPV code(s)90700000 Environmental services
II.2.4)Description of the procurement:
Framework contract on scientific and technical assistance for the implementation of chemicals legislations on REACH, CLP, PIC and POPs.
Belgija-Briuselis: Preliminarioji sutartis dėl mokslinės ir techninės pagalbos įgyvendinant cheminių produktų teisės aktus dėl REACH ir CLP reglamentų, Roterdamo konvencijos ir Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų
Skelbimas apie sutarties skyrimą
Pirkimo procedūros rezultatai
Teisinis pagrindas:
Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 2018/1046
I dalis: Perkančioji organizacija
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Preliminarioji sutartis dėl mokslinės ir techninės pagalbos įgyvendinant cheminių produktų teisės aktus dėl REACH ir CLP reglamentų, Roterdamo konvencijos ir Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų
Nuorodos numeris: ENV/2020/OP/0010
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
Preliminariosios sutarties tikslas – remti visus aspektus dėl cheminių medžiagų teisės aktų dėl REACH ir CLP reglamentų, Roterdamo konvencijos ir Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų įgyvendinimo.
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalisŠi sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.2)Kitas (-i) šio pirkimo BVPŽ kodas (-ai)90700000 Aplinkosauginės paslaugos
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Preliminarioji sutartis dėl mokslinės ir techninės pagalbos įgyvendinant cheminių produktų teisės aktus dėl REACH ir CLP reglamentų, Roterdamo konvencijos ir Stokholmo konvencijos dėl patvariųjų organinių teršalų.