Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Υπηρεσίες - 529208-2018
Ισπανία-Αλικάντε: Υπηρεσίες και προμήθειες φυσικής ασφάλειας
2018/S 232-529208
Προκήρυξη σύμβασης
Υπηρεσίες
Νομική βάση:
II.1)Εύρος της σύμβασης
II.1.1)Τίτλος:
Υπηρεσίες και προμήθειες φυσικής ασφάλειας
Αριθμός αναφοράς: AO/015/18
II.1.2)Κωδικός κύριου λεξιλογίου CPV
79710000 Υπηρεσίες ασφάλειας
II.1.4)Σύντομη περιγραφή:
Το EUIPO επιδιώκει τη σύναψη συμβάσεων-πλαίσιο σε διαδοχική σειρά με εταιρείες ή κοινοπραξίες για την παροχή υπηρεσιών ασφάλειας ύψιστης ποιότητας και την παροχή του πλέον εξελιγμένου εξοπλισμού ασφαλείας υψηλής τεχνολογίας στη διεθνή αγορά για όλα τα κτίρια και το προσωπικό του EUIPO ανεξάρτητα από την τοποθεσία τους, σε οποιαδήποτε γεωγραφική θέση. Αυτό περιλαμβάνει όλες τις πτυχές της ασφάλειας, από την παροχή εξειδικευμένων συμβουλών μέχρι την προμήθεια, εγκατάσταση, συντήρηση και ενημέρωση του εξοπλισμού και των συστημάτων ασφαλείας.
II.1.5)Εκτιμώμενη συνολική αξία
Αξία χωρίς ΦΠΑ: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Πληροφορίες σχετικά με τα τμήματα
Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται σε τμήματα: όχι
II.2)Περιγραφή
II.2.4)Περιγραφή της σύμβασης:
Το πεδίο εφαρμογής της σύμβασης περιλαμβάνει την παροχή επιχειρησιακών υπηρεσιών και συµπληρωµατικών υπηρεσιών που σχετίζονται με την προστασία και την ασφάλεια του προσωπικού και των εγκαταστάσεων του EUIPO.
Οι επιχειρησιακές υπηρεσίες είναι αυτές που παρέχονται σε τακτική βάση και περιλαμβάνουν:
(1) Υπηρεσίες ασφαλείας: υπηρεσίες επιτήρησης ασφαλείας,
(2) Προμήθεια και εγκατάσταση νέου εξοπλισμού και ασφαλείας, όπως:
(α) σύστημα ελέγχου πρόσβασης ή ενσωμάτωσης νέων τεχνολογιών στα κτίρια AA1, AA2, AA3, AEL178 και σε άλλα κτίρια, εάν είναι απαραίτητο,
(β) σύστημα κλειστού κυκλώματος τηλεόρασης, συμπεριλαμβανομένου ενός δακτυλίου καμερών για περιμετρική ασφάλεια και για την εποπτεία κάθε εισόδου και εξόδου στα κτίρια AA1, AA2, AA3 και AEL178 και σε άλλα κτίρια στην περίμετρο, εάν είναι απαραίτητο,
(γ) ψηφιακό εποπτικό σύστημα εγγραφής εικόνας για εξωτερικές κάμερες στα κτίρια AA1, AA2 και AA3,
(δ) σύστημα κάρτας-κλειδιού για το EUIPO στα κτίρια AA1, AA2, AA3 και AEL178,
(ε) συστήματα διαχείρισης ασφαλείας για την αίθουσα ελέγχου ασφάλειας στο κτίριο AA2,
(στ) ερμάρια ασφαλείας,
(ζ) ηλεκτρονικά ερμάρια για τη διαχείριση και τον έλεγχο κλειδιών ασφαλείας,
(η) συσκευές σάρωσης,
(θ) σύστημα αναγνώρισης αριθμού πινακίδας κυκλοφορίας,
(ι) συστήματα ανίχνευσης παρείσφρησης,
(κ) βιομετρικό σύστημα,
(3) Προληπτική και διορθωτική συντήρηση στα κτίρια RL223, AA1, AA2, AA3 και AEL178 και σε άλλα κτίρια, εάν είναι απαραίτητο,
(α) προληπτική συντήρηση,
(β) διορθωτική συντήρηση.
Οι συμπληρωματικές υπηρεσίες είναι υπηρεσίες που παρέχονται ad hoc και ενδέχεται να συνίστανται σε οποιεσδήποτε άλλες υπηρεσίες συναφείς με την ασφάλεια που δεν ορίζονται ρητώς σε αυτό το έγγραφο, εφόσον δεν καλύπτονται από άλλη σύμβαση του EUIPO. Αυτές οι συμπληρωματικές υπηρεσίες ενδέχεται να είναι, για παράδειγμα, οι εξής:
(1) Παροχή συμβουλών σχετικές με την ασφάλεια,
(2) Ειδικές υπηρεσίες όπως περιγράφονται στην απόφαση (ΕΕ, Ευρατόμ) 2015/443 της Επιτροπής της 13ης Μαρτίου 2015 σχετικά με την ασφάλεια στην Επιτροπή,
(3) Ερωτήματα δεδομένων στη βάση δεδομένων.
Services - 529208-2018
Spain-Alicante: Physical security services and supplies
Contract notice
Services
Legal Basis:
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Physical security services and supplies
Reference number: AO/015/18
II.1.2)Main CPV code
79710000 Security services
II.1.4)Short description:
The EUIPO is planning to formalise framework contracts in cascade with companies or consortia capable of providing security services of the highest quality and providing the most advanced high-tech security equipment on the international market for all of the EUIPO buildings and staff, regardless of their location, at any geographical position. This includes all aspects of security, from specialised advice to the supply, installation, maintenance and updating of security equipment and systems.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2)Description
II.2.4)Description of the procurement:
The scope of the contract includes the provision of operational services and additional services related to the protection and security of EUIPO staff and facilities.
Operational services are those provided on a regular basis and include:
(1) Security Services: security surveillance services;
(2) Supply and installation of new security equipment, such as:
(a) Access control system or integration of new technologies in buildings AA1, AA2, AA3, AEL178 and other buildings if necessary;
(b) CCTV system including a ring of cameras for perimeter security and for the surveillance of all entries and exits in buildings AA1, AA2, AA3 and AEL178 and other buildings on the perimeter if necessary;
(c) Digital surveillance video recording system for exterior cameras in buildings AA1, AA2 and AA3;
(d) EUIPO keys system in AA1, AA2, AA3 and AEL178;
(e) Security management systems for the security control room in building AA2;
(f) Security cabinets;
(g) Electronic cabinets to manage and control security keys;
(h) Scanning devices;
(i) Licence plate recognition system;
(j) Intrusion detection systems;
(k) Biometric system;
(3) Preventive and corrective maintenance on RL223, AA1, AA2, AA3 and AEL178 and other buildings if necessary;
(a) Preventive maintenance;
(b) Corrective maintenance.
The additional services are those services provided on an ad hoc basis and may consist of any other service related to security not explicitly specified in this document, as long as it is not covered by another EUIPO contract. Those additional services may be, for example, the following:
(1) Consulting related to security;
(2) Special services described in Commission Decision (EU, Euratom) 2015/443 of 13 March 2015 on Security in the Commission;
(3) Data queries in the database.
Teenused - 529208-2018
Hispaania-Alicante: Füüsilise julgeoleku teenused ja tarbed
Hanketeade
Teenused
Õiguslik alus:
Määrus (EL, Euratom) nr 966/2012
II.1)Hanke kogus või ulatus
II.1.1)Nimetus:
Füüsilise julgeoleku teenused ja tarbed
Viitenumber: AO/015/18
II.1.2)CPV põhikood
79710000 Turvateenused
II.1.4)Lühikirjeldus:
EUIPO kavatseb sõlmida vormikohased astmelised raamlepingud ettevõtete või konsortsiumidega, kes on võimelised osutama kõrgeima kvaliteediga turvateenuseid ja tagama rahvusvahelisel turul saadaval olevad kaasaegseimad kõrgtehnoloogilised turvaseadmed kõigile EUIPO hoonetele ja töötajatele, olenemata nende asukohast, mis tahes geograafilises paigas. See hõlmab turvalisuse kõiki külgi, alates erialasest nõuandest kuni turvaseadmete ja süsteemide tarne, installeerimise, tehnilise hoolduse ja värskendamiseni.
II.1.5)Eeldatav kogumaksumus või suurusjärk
Maksumus käibemaksuta: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Teave osade kohta
Hankeleping on jaotatud osadeks: ei
II.2)Kirjeldus
II.2.4)Hanke kirjeldus:
Lepingu kohaldamisala hõlmab EUIPO töötajate ja rajatiste kaitse ja turvalisusega seotud operatiiv- ja lisateenuste osutamist.
Operatiivteenused on teenused, mida tagatakse kestvalt ja need hõlmavad järgmisi teenuseid:
1) turvateenused: turvajärelevalve teenused;
2) uute turvaseadmete tarne ja paigaldamine, näiteks:
a) juurdepääsu juhtsüsteem või uute tehnoloogiate ühendamine hoonetes AA1, AA2, AA3, AEL178 ja muudes hoonetes (vajadusel);
b) sisetelevisiooni (CCTV) süsteem, sealhulgas ringikujuliselt paigaldatud kaamerad perimeetri turvalisuseks ning kõigi sisse- ja väljapääsude valveks hoonetes AA1, AA2, AA3 ja AEL178 ning teistes perimeetril asuvates hoonetes (vajadusel);
c) digitaalne valvevideo salvestussüsteem väliskaameratele hoonetes AA1, AA2 ja AA3;
d) EUIPO võtmete süsteem hoonetes AA1, AA2, AA3 ja AEL178;
e) turvajuhtimissüsteemid turvalisuse juhtimiskeskusele hoones AA2;
f) turvakapid;
g) elektroonilised kapid turvavõtmete haldamiseks ja kontrollimiseks;
h) skaneerimisseadmed;
i) numbrimärkide tuvastamise süsteem;
j) sissetungituvastuse süsteemid;
k) biomeetriasüsteem;
3) ennetav tehnohooldus ja ennetav tehnohooldus hoonetes RL223, AA1, AA2, AA3 ja AEL178 ning teistes hoonetes (vajadusel);
a) ennetav tehnohooldus;
b) ennetav tehnohooldus.
Lisateenused on need teenused, mida osutatakse vajaduse korral ja need võivad koosneda mis tahes muus turvalisusega seotud teenustest, mida käesolevas dokumendis ei ole selgesõnaliselt määratletud, seni kuni need ei ole hõlmatud EUIPO mõne muu lepinguga. Nimetatud lisateenused võivad olla, näiteks, järgmised:
1) turvalisusega seotud nõustamine;
2) eriteenused vastavalt kirjeldusele komisjoni 13.3.2015 määruses (EL, Euratom) 2015/443 komisjoni julgeoleku kohta;
3) andmepäringud andmebaasis.
Mums džiugu pranešti, kad 2024-01-29 (data orientacinė, dar bus patvirtinta) pradės veikti nauja TED portalo versija. Norite sužinoti, kokių naujų funkcijų, patobulinimų ir kt. parengėme naudotojams? Kviečiame susipažinti su mūsų straipsniu ir sužinoti daugiau apie naujus svarbiausius pasikeitimus ir funkcijas.
There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Paslaugos - 529208-2018
Ispanija-Alikantė: Fizinės apsaugos paslaugos ir priemonės
Skelbimas apie pirkimą
Paslaugos
II.1)Pirkimo apimtis
II.1.1)Pavadinimas:
Fizinės apsaugos paslaugos ir priemonės
Nuorodos numeris: AO/015/18
II.1.2)Pagrindinis BVPŽ kodas
79710000 Apsaugos paslaugos
II.1.4)Trumpas aprašymas:
EUIPO planuoja pasirašyti pakopines preliminariąsias sutartis su bendrovėmis ar konsorciumais, kurie gali teikti aukščiausios kokybės apsaugos paslaugas ir suteikti tarptautinėje rinkoje pažangiausią apsaugos įrangą visiems EUIPO pastatams ir personalui, nepriklausomai nuo jų buvimo vietos, bet kurioje geografinėje padėtyje. Įskaitant visus apsaugos aspektus – specializuotas konsultacijas apsaugos įrangos ir sistemų tiekimo, įrengimo, techninės pagalbos ir atnaujinimo klausimais.
II.1.5)Numatoma bendra vertė
Vertė be PVM: 9 000 000.00 EUR
II.1.6)Informacija apie pirkimo dalis
Ši sutartis suskaidyta į pirkimo dalis: ne
II.2)Aprašymas
II.2.4)Pirkimo aprašymas:
Sutartyje taip pat numatytas veiklos paslaugų ir papildomų paslaugų, susijusių su EUIPO personalo ir patalpų apsauga ir saugumu, teikimas.
Veiklos paslaugos – šios reguliariai teikiamos paslaugos:
1) Apsaugos paslaugos: apsaugos stebėjimo paslaugos;
2) Naujos apsaugos įrangos tiekimas ir įrengimas, būtent:
a) įėjimo valdymo sistema arba naujų technologijų integravimas pastatuose AA1, AA2, AA3 ir AEL178 bei kituose pastatuose, jei reikalinga;
b) apsauginė vaizdo stebėjimo sistema, kurią sudaro ratu išdėstytos vaizdo kameros, skirtos perimetro apsaugai ir visų įėjimų bei išėjimų iš pastatų AA1, AA2, AA3 ir AEL178 ir kitų pastatų stebėjimui perimetre, jei reikalinga;
c) skaitmeninio stebėjimo vaizdo įrašymo sistema, skirta išorės vaizdo kameroms AA1, AA2 ir AA3 pastatuose;
d) EUIPO raktų sistema AA1, AA2, AA3 ir AEL178 pastatuose;
e) saugos valdymo sistemos, skirtos apsaugos valdymo kambariui pastate AA2;
f) saugos spintos;
g) elektroninės spintos, skirtos apsaugos raktams valdyti ir kontroliuoti;
h) skenavimo prietaisai;
i) transporto priemonių registracijos numerių atpažinimo sistema;
j) įsilaužimo nustatymo sistemos;
k) biometrinė sistema;
3) profilaktinė ir atkuriamoji techninė priežiūra RL223, AA1, AA2, AA3 ir AEL178 bei kituose pastatuose, jeigu reikės;
a) profilaktinė techninė priežiūra;
b) atkuriamoji techninė priežiūra.
Papildomos paslaugos yra tos paslaugos, teikiamos ad hoc ir gali apimti bet kurias kitas paslaugas, susijusias su saugumu, kurios šiame dokumente nėra detaliai paminėtos, jei jos nėra teikiamos pagal kitas EUIPO sutartis. Papildomos paslaugos gali būti, pavyzdžiui:
1) su apsauga susijusios konsultacijos;
2) specialiosios paslaugos, aprašytos 13.3.2015 Komisijos sprendime (ES, Euratomas) 2015/443 dėl saugumo Komisijoje;
3) duomenų užklausos duomenų bazėje.